«آبروی محلات» در یزد اجرا می‌شود/اجرای ۲۵برنامه شاخص در هفته بسیج

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ حسین آزادی‌نژاد، روز یکشنبه در نشستی خبری با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج اظهار داشت: در شهرستان یزد برنامه های این هفته از امروز آغاز شده و تا ششم آذرماه ادامه دارد که در این ایام، ۱۶۰ عنوان برنامه اجرا می شود که ۲۵ عنوان آن از برنامه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ حسین آزادی‌نژاد، روز یکشنبه در نشستی خبری با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج اظهار داشت: در شهرستان یزد برنامه های این هفته از امروز آغاز شده و تا ششم آذرماه ادامه دارد که در این ایام، ۱۶۰ عنوان برنامه اجرا می شود که ۲۵ عنوان آن از برنامه های شاخص شهرستان یزد به شمار می رود.
وی عنوان کرد: برنامه های این هفته با شعار «بسیج، خادم ملت ایران» اجرا می شود و رویکرد تمامی برنامه ها، جهاد تبیین، جهاد امیدآفرینی و جهاد خدمت رسانی است.
آزادی‌نژاد با تاکید بر اینکه در تلاش برای تقویت روحیه فرهنگ و تفکر بسیجی هستیم، افزود: هفته بسیج فرصت مناسبی برای تبیین و یادآوری رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و همچنین گسترش و تقویت فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه است.
وی تحقق گام دوم انقلاب را اولویت اجرایی نظام جمهوری اسلامی ایران در عصر کنونی دانست و افزود: برای تحقق این مهم نیازمند تفکر بسیج و بسیجی توانمند هستیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظرقائم یزد به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت و گفت: گردهمایی بزرگ بسیجیان استان یزد با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شاخص‌ترین برنامه بزرگداشت هفته بسیج امسال در استان یزد است که این برنامه دوم آذرماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: برگزاری چندین یادواره شهدا، طرح آبروی محله، تجلیل و توانمندسازی بسیجیان با عنوان «سفیران مهر و هدایت»، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت، تشکیل ۷۵ تیم برای دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، برگزاری رژه اقتدار و … از جمله برنامه های هفته بسیج در شهرستان یزد است.
آزادی‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار سردبیر پرس در مورد طرح آبروی محله و اهداف اجرای این طرح گفت: با توجه به تغییر بافت جمعیتی محلات، ممکن است در بسیاری از محله ها مردم با خانواده شهدا آشنا نباشند بنابراین طرحی اجرا می شود که در آن پدر و مادر و خانواده شهدا به مردم محله معرفی می شوند.
وی افزود: این طرح به منظور زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده شهدا در محلات اجرا می شود که این طرح در هفته بسیج در سه محله از شهر یزد اجرا خواهد شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظرقائم یزد همچنین از اجرای جشنواره بسیج طی سه روز در شهر یزد خبر داد و گفت: این رویداد از جمعه سوم آذر تا یکشنبه پنجم آذر هر شب در مجتمع کربلای یزد میزبان شهروندان خواهد بود.

منبع : مهر نیوز