آبگرفتگی در ۱۲ شهرستان خوزستان در پی بارندگی

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به وقوع آبگرفتگی در ۱۲ شهرستان استان، گفت: در بارندگی اخیر به ۸۷۷ نفر متاثر از بارندگی‌ها امدادرسانی انجام و اقلام زیستی بین این افراد توزیع شده است. امیرعباس نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم بارندگی در خوزستان اظهار کرد: در حال […]

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به وقوع آبگرفتگی در ۱۲ شهرستان استان، گفت: در بارندگی اخیر به ۸۷۷ نفر متاثر از بارندگی‌ها امدادرسانی انجام و اقلام زیستی بین این افراد توزیع شده است.
امیرعباس نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم بارندگی در خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر در کل خوزستان شاهد بارندگی هستیم؛ شهرستان‌های آغاجاری، بهبهان، آبادان، گتوند، باغملک، دشت آزادگان، هویزه، مسجدسلیمان، ایذه، شوشتر، اندیکا و دزپارت دچار آبگرفتگی سیلاب بوده‌اند که به صورت موردی ورود آب به منازل گزارش شده است.
وی با اشاره به وقوع آبگرفتگی در مناطق شهری و روستایی، افزود: در دزپارت و اندیکا علاوه بر بارندگی شدید، پوشش سنگین برف و مسدود شدن راه های مواصلاتی رخ داده است.
نجفی عنوان کرد: دو سه روز است که نیروهای هلال احمر در حال پوشش امدادی به مردم در منطقه تاراز هستند. با توجه به وسعت و پراکندگی جغرافیایی مناطق عشایری اندیکا ارزیابی و امدادرسانی در این مناطق نیز در حال انجام است و احتمالا تا دو روز آینده این امدادرسانی تداوم داشته باشد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در بارندگی اخیر به ۸۷۷ نفر متاثر از بارندگی‌ها امدادرسانی انجام و اقلام زیستی بین این افراد توزیع شده است. در این مدت ۸۷ دستگاه خودرو نیز رهاسازی شده و ۵۲ نفر اسکان داده شده‌اند. چهار مورد انتقال به مراکز درمانی نیز داشته‌ایم.
وی با اشاره به فعالیت ۲۵ تیم عملیاتی در بارندگی اخیر گفت: در حال حاضر شعب جمعیت هلال احمر در آماده‌باش کامل قرار دارند و آمادگی پاسخگویی به حوادث با وسعت بیشتر نیز وجود دارد.
نجفی عنوان کرد: برای پاسخگویی بهتر در زمان وقوع حوادث، تیم‌های ارزیاب در نزدیک‌ترین نقاط دارای خطر مانند احمدفداله دزفول مستقر شده‌اند تا در زمان بروز حادثه بلافاصله امدادرسانی را انجام دهند.