آتش سوزی در ۳ هکتار از اراضی جنگلی استان گیلان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، میرحامد اختری بعد از ظهر چهارشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به وقوع حریق در برخی مناطق جنگلی استان گیلان بر اثر وزش باد گرم اظهار کرد: حدود یک هکتار از جنگل‌های شهرستان سیاهکل در محدوده دهستان خرارود براثر وزش باد گرم دچار حریق شد. وی به اطفای حریق […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، میرحامد اختری بعد از ظهر چهارشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به وقوع حریق در برخی مناطق جنگلی استان گیلان بر اثر وزش باد گرم اظهار کرد: حدود یک هکتار از جنگل‌های شهرستان سیاهکل در محدوده دهستان خرارود براثر وزش باد گرم دچار حریق شد.
وی به اطفای حریق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و اهالی منطقه اشاره کرد و گفت: دو هکتار از مناطق جنگلی در روستای کچا شهرستان رشت نیز دچار حریق شد که با حضور مأموران منابع طبیعی شهرستان و همچنین مردم روستا مهار و خاموش شد.
اختری با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وزش باد جنوبی در استان به ویژه مناطق کوهستانی از مردم و مسافران خواست از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی جدا خودداری کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان همچنین از شهروندان گیلانی خواست در صورت مشاهده حریق در عرصه‌های جنگلی و مراتع موضوع را با استفاده از شماره‌ها ۱۳۰۹ و ۱۵۰۴ به منابع طبیعی اعلام کنند.

منبع : خبرگزاری مهر