آخرین مصوبات و تصمیمات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حمزه امرایی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور ظهر امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات این کمیسیون،گفت: در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و همه شهدای انقلاب و نظام را گرامی می داریم. وی افزود: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حمزه امرایی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور ظهر امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات این کمیسیون،گفت: در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و همه شهدای انقلاب و نظام را گرامی می داریم.
وی افزود: امروز هشتمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در سال جدید را داشتیم که به ریاست «خرمشاد» معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس کمیسیون برگزار شد و در این جلسه، گزارش برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی، بازرسی و اصلاح مرامنامه و اساسنامه کانون تربیت اسلامی مطرح شد که پس از بررسی در کمیسیون مورد تایید قرار گرفت.
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه بررسی شرایط برخی مسئولان شعب استانی احزاب هم در کمیسیون مطرح شد و مورد ارزیابی قرار گرفت،اظهار داشت: صلاحیت شعب استانی حزب توسعه ملی ایران اسلامی در استان آذربایجان شرقی، مجمع ایثارگران در استان اردبیل، شعبه حزب همدلی مردم تحول خواه در استان ایلام مورد بررسی و تایید قرار گرفت.
امرایی اضافه کرد: شعبه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در استان البرز، حزب ندای ایرانیان در استان کردستان، شعبه کانون تربیت اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد و شعبه جامعه اسلامی مدیران در استان لرستان نیز دیگر شعب استانی بودند که در کمیسیون بررسی و صلاحیت آنها هم مورد تایید قرار گرفت،از این رو فعالیت این شعب به موجب قانون و ضوابط مربوطه، بلامانع است.
وی اعلام کرد: در جلسه امروز همچنین از خدمات «عرف» معاون سابق سیاسی وزارت کشور و رئیس وقت کمیسیون ماده ۱۰ و نماینده سابق قوه قضاییه تقدیر و تشکر به عمل آمد و «عباسی» به عنوان جایگزین «رنجبر» به عنوان نماینده رئیس قوه قضاییه در کمیسیون حضور داشت.
منبع : مهر نیوز