آخرین وضعیت سند آمایش آذربایجان شرقی

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، کریم عابدینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مطالعات برنامه آمایش استان آذربایجان شرقی در قالب ۱۵ جلد گزارش تفصیلی شامل مجموعه اطلاعات وضع موجود استان در بخش‌های طبیعی، اقتصاد کلان و بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، سکونتگاه، حمل و نقل […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، کریم عابدینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مطالعات برنامه آمایش استان آذربایجان شرقی در قالب ۱۵ جلد گزارش تفصیلی شامل مجموعه اطلاعات وضع موجود استان در بخش‌های طبیعی، اقتصاد کلان و بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، سکونتگاه، حمل و نقل و زیرساخت، نهادی و عرصه‌های فعالیت، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
وی افزود: این سند سازمان فضایی موجود استان را در محورهای مختلف (محیطی، صنعت، کشاورزی، نهادی، حمل و نقل، سکونتگاه، گردشگری، اجتماعی، فناوری و …) شکل داده است.
عابدینی ابراز داشت: در مطالعات سند آمایش استان وضعیت عوامل تولید و عرصه‌های مطالعاتی از منظر عدم تعادل، تعارض و توازن‌ها در سطح استان مورد بررسی قرار گرفته و با تحلیل روندهای شکل دهنده وضع موجود، نتایج آتی حاصل از آن در قالب جداول swot فضایی استان و شهرستان‌ها در سطوح مختلف ارائه شده است.
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان ساخت: پس از تصویب سند آمایش استان در اسفند سال ۱۳۹۹ این سند در دو مرحله به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شد.
وی اعلام کرد: افق سند مطالعات آمایش استان ۱۴۲۰ بوده و مغایرتی با سند آمایش ملّی ندارد. به نظر می‌رسد برای هماهنگی بیشتر با استان‌های همجوار نیاز است، سند آمایش منطقه‌ای (منطقه ۲) با مشارکت استان‌های شمالغرب تدوین شود.
عابدینی متذکر شد: برای اجرای برنامه‌های سند آمایش استان در دستگاه‌های اجرایی استانی هماهنگی مناسبی ایجاد شده اما در خصوص دستگاه‌های اجرایی ملی لازم است هماهنگی‌های بیشتری صورت گیرد تا در آینده مشکلات ناشی از عدم انطباق جانمایی و مکان‌یابی ها با سند آمایش پیش نیاید.

منبع : مهر نیوز