آخرین وضعیت سیلاب شهر ایلام/ از منازل خسارت دیده بازدید شد

سردبیر پرس -گروه استان‌ها: مطابق پیش بینی‌ها بارش‌های سیل آسا سراسر استان ایلام را گرفته است، بارش‌ها هم اکنون باعث اختلال تردد در سطح شهر ایلام شده است. هم اکنون مسیر تردد چهار راه پیام نور به سمت دانشگاه آزاد ایلام و مسیر بلوار ابوالفضل مسدود است. بر اساس اطلاعیه ستاد بحران مدارس در کلیه […]

سردبیر پرس -گروه استان‌ها: مطابق پیش بینی‌ها بارش‌های سیل آسا سراسر استان ایلام را گرفته است، بارش‌ها هم اکنون باعث اختلال تردد در سطح شهر ایلام شده است.
هم اکنون مسیر تردد چهار راه پیام نور به سمت دانشگاه آزاد ایلام و مسیر بلوار ابوالفضل مسدود است.
بر اساس اطلاعیه ستاد بحران مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی در شیفت عصر تعطیل اعلام شد. پیش از این مدارس نوبت صبح نیز تعطیل اعلام شده بود.
پروازهای فرودگاه ایلام نیز لغو و خسارت‌هایی به زیرساخت‌های شهر ایلام وارد شده است، همچنین گزارش‌هایی از تخریب اراضی کشاورزی نیز مخابره شده است.
تاکنون گزارش فوتی ناشی از سیل دریافت نشده است
غلامرضا علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: هلال احمر استان مشغول امداد و نجات شهروندان گرفتار در آبگرفتگی معابر است.
وی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون گزارش فوتی ناشی از سیل دریافت نشده است.

فیلم وضعیت خیابان‌های شهر ایلام

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: در پی اعلام هشدار سطح قرمز هواشناسی مبنی بر رگبار شدید باران، رعد و برق و وزش باد شدید در جنوب شرق استان ایلام کلیه شعب، پایگاه‌های امداد و نجات و تیم‌های عملیاتی با تمام تجهیزات از اواخر امروز تا پایان هشدار هواشناسی برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی آمادگی کامل دارند.
مردم ایلام نسبت به ذخیره سازی آب اقدام کنند
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب ایلام نیز اعلام کرد: با توجه به هشدار سطح قرمز هواشناسی و وقوع سیل، بعضاً افزایش کدورت منابع تأمین آب و احتمال قطعی آب، به همشهریان عزیز اکیداً توصیه می‌شود نسبت به ذخیره سازی و مدیریت مصرف آب اقدام کنند.
آخرین وضعیت تردد در خیابان‌های شهر ایلام
رئیس پلیس راهور ایلام با اشاره به آخرین وضعیت تردد در خیابان‌های شهر ایلام، گفت: مشکلات تردد حل شده است.

فیلم وضعیت شهر ایلام

سرهنگ علی احمد شاهوردی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: با توجه به ریزش نزولات جوی و رحمت الهی از شهروندان تقاضا داریم حتی المقدور از ترددهای غیر ضروری در سطح معابر اجتناب داشته باشند.
وی افزود: با توجه به ریزش نزولات جوی که در سطح معابر داشتیم بعضاً در بعضی از معابر دچار آبگرفتگی شد که با حضور به موقع عوامل شهرداری خوشبختانه تا حدودی مشکلات مرتفع شد و تردد به سهولت صورت می‌پذیرد.
وی ادامه داد: همکاران ما در سطح معابر در راستای روان سازی ترافیک حضور دارند از این بابت مشکل خاصی نیست اما انتظار ما از شهروندان این است نهایت همکاری را با همکاران بنده در راستای روان سازی ترافیک داشته باشند و از طرف دیگر از ترددهای غیر ضروری اجتناب کنند.
بارش‌ها تا فردا ادامه دارد
احسان احمدی نژاد کارشناس هواشناسی استان ایلام نیز در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: از صبح امروز به تدریج سامانه بارشی پرقدرتی وارد استان شده، اوج فعالیت و گستردگی این سامانه امروز است.
وی افزود: انتظار داریم طی امروز در سطح استان رگبارهای شدید باران به همراه رعد و برق، وزش باد شدید در نقاط مستعد تگرگ را داشته باشیم.
کارشناس هواشناسی استان ایلام تصریح کرد: این سامانه در کل استان قدرت قابل توجهی را دارد اما در نواحی جنوبی و به خصوص نواحی جنوب شرق استان از پتانسیل ریزشی بالای برخوردار است.

فیلم طغیان شدید رودخانه اراضی کشاورزی موسیان دهلران

وی ادامه داد: آبگرفتگی معابر به شکل گستردهفسیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها را در این نواحی داشته باشیم، طی روز سه شنبه این سامانه در استان نیزفعالیت دارد اما از شدت و گستردگی آن تا حد زیادی کاسته و از سطح استان خارج خواهد شد. وی عنوان کرد: خطر اصابت
صاعقه نیز طی فردا در ارتفاعات استان وجود دارد از نظر دما نیز طی فردا و پس فردا کاهش محسوس دما را خواهیم داشت.
هشدار به رانندگان در پی ورود سامانه بارشی به استان ایلام
رئیس پلیس راه استان ایلام از ورود سامانه بارشی و لغزندبودن محورهای مواصلاتی خبر داد و گفت: با توجه به هشدار از سوی سازمان هواشناسی، روزهای دوشنبه و سه شنبه، وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش باران در اکثر جاده‌های استان ایلام پیش بینی شده که این امر وضعیت متفاوت و خاصی را برای سفرهای بین شهری ایجاد می‌کند.

ریزش کوه در محورهای ارتباطی ایلام
سرهنگ ابوالفضل کهزادی افزود: رانندگان در این شرایط از عجله و شتاب خودداری کرده و مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده‌ها، رعایت احتیاط و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودروی جلویی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی تصریح کرد: اطمینان از آماده بکار بودن خودرو، سالم بودن برف پاک کن خودرو و سالم بودن سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است.
رئیس پلیس راه استان گفت: در این ایام رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی برای شهروندان توصیه می‌شود و انتظار می‌رود که همشهریان عزیز همکاری لازم با پلیس راه به جهت تسهیل در تردد و روان سازی ترافیک به هنگام بارش رحمت الهی را داشته باشند.
تمام نیروهای امدادرسان و خدمات رسان در سطح شهر حضور دارند
مجید بیگلریان مدیر کل مدیریت بحران ایلام در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: از ساعات اولیه صبح تمام نیروهای امدادرسان و خدمات رسان همه در سطح شهر جهت خدمات رسانی حضور دارند.
وی افزود: بارش‌های شدیدی را داشتیم و حجم بارش طوری بود که سیستم دفع آب‌های سطحی در بعضی از مناطق با مشکل مواجه شده است.

امداد رسانی نیروهای راهداری به رانندگان در سطح محورهای مواصلاتی استان ایلام
مدیر کل مدیریت بحران ایلام اضافه کرد: در حال پیگیری مشکلات هستیم، تمامی نیروها در سطح شهر هستند و اگر انسدادی وجود داشت یا منازلی دچار آبگرفتگی بودند، به آنها خدمات رسانی انجام شود.
وی ادامه داد: برای تعطیلی مدارس در شیفت ظهر بر اساس داده و اطلاعات آخرین وضعیت جوی هواشناسی تصمیم سازی خواهد شد.
تذکر دادستان به شهردار و شورای شهر ایلام 
حسب دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام، صبح امروز معاون ایشان به همراه تعدادی از کارشناسان دادگستری و مسئولان حوزه خدمات شهری از تعدادی از محله‌های سیل زده شهر ایلام بازدید و به بررسی خسارات اولیه سیل در این مناطق پرداختند.
رضا امیری مقدم معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام در این بازدید با بیان اینکه در بازدید قبل دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص وضعیت نامناسب سیل بندهای هسته مرکزی و بالادست شهر ایلام، وضعیت نامناسب برخی گذرها و معابر شهر ایلام تذکرات لازم صادر شده است گفت: در آن زمان دستور قضایی لازم به شهرداری ایلام درخصوص بهسازی و ایمن سازی هرچه سریع‌تر این نقاط حادثه ساز صادر شده و کوتاهی مسئولان شهرداری و خدمات شهری پذیرفتنی نیست.
وی افزود: در راستای حفظ و صیانت از حقوق عامه و پیگیری مطالبات مردم، چنانچه مسئولان شهرداری و شورای اسلامی این شهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به ساماندهی شهر ایلام و رفع مشکلات حال حاضر اقدام نکنند مطابق قانون ۵۷۶ علیه آنان اعلام جرم می‌شود.
ظهر امروز دوشنبه محمدسبحان حسنی معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام از منازلی که در شهر ایلام دچار آبگرفتگی شده‌اند، بازدید کرد.
برآورد خسارات پنج خانوار در شهرک شهید کشوری
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، فرماندار ایلام و مدیر کل بحران استان از منازل سرکشی کردند و برای پاکسازی و برآورد خسارات پنج خانوار در شهرک شهید کشوری دستورات لازم صادر شد.

در پی بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر، محمد سبحان حسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام به همراه فرماندار ایلام از کمربندی شرقی شهر ایلام بازدید کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در جریان این بازدید، برای رفع مشکل آب‌گرفتگی در کمربندی شرقی شهر ایلام دستورات لازم را صادر کرد.
فیلم مسدود شدن مسیر آبدانان-دهلران هم اکنون براثر بارندگی شدید

محور دهلران-آبدانان باز شد
محور دهلران-آبدانان محدوده”پل ماشو کیلومتر ۱۸” در اثر بارندگی‌های اخیر تخریب و باعث طغیان رودخانه و آبگرفتگی مسیر شد، هم اکنون با تلاش نیروهای راهداری محور فوق باز و تردد در آن برقرار است از کلیه کاربران جاده‌ای درخواست می‌شود در این محور با احتیاط کامل رانندگی کنند.
تمامی اکیپ‌های راهداری استان در محورهای مواصلاتی، درحال آماده باش و عملیات راهداری در حال انجام است و تردد به صورت ایمن برقرار است.

تصاویری از امدادرسانی نیروی‌های هلال احمر

منبع : مهر