آذربایجان شرقی در روز تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مراسم عزاداری تاسوعای حسینی از صبح یک شنبه همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان در شهرها و روستاهای مختلف استان درحال برگزاری است. تبریز و آذربایجان شرقی امروز همزمان با روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم حضرت ابوالفضل العباس و امام حسین […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مراسم عزاداری تاسوعای حسینی از صبح یک شنبه همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان در شهرها و روستاهای مختلف استان درحال برگزاری است.
تبریز و آذربایجان شرقی امروز همزمان با روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم حضرت ابوالفضل العباس و امام حسین (ع) است و شور حسینی در خیابان‌های تبریز موج می‌زند.
آذربایجان شرقی با داشتن افزون بر یک هزار و ۷۰۰ هیأت مذهبی یکی از استان‌های مهم در عزاداری‌های مذهبی به شمار می‌رود که این تعداد هیأت حسینی نشان دهنده عمق علاقمندی مردم این خطه به برگزاری آئین‌های مختلف دینی است.
شیفتگان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت با برگزاری آئین‌های عزاداری، بر مظلومیت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش به ویژه حضرت ابالفضل العباس (ع) اشک ماتم ریخته و به سوگ نشسته‌اند.
همچنین امروز مراسم عزاداری تاسوعای حسینی با حضور پرشور مردم در بازار تبریز درحال برگزاری است.

منبع : مهر نیوز