آزادی زنان و مادران زندانی جرائم غیر عمد در اعیاد شعبانیه

مینا بیابانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در خصوص پویش جدید این سازمان برای آزادی مادران زندانی گفت: یکی از اقدامات اخیر بسیج جامعه زنان تلاش برای آزادی زنان و مادران زندانی جرایم غیرعمد بوده است. به همین منظور نیز پویش «مادر می‌آید» از چندین ماه پیش آغاز شد […]

مینا بیابانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در خصوص پویش جدید این سازمان برای آزادی مادران زندانی گفت: یکی از اقدامات اخیر بسیج جامعه زنان تلاش برای آزادی زنان و مادران زندانی جرایم غیرعمد بوده است. به همین منظور نیز پویش «مادر می‌آید» از چندین ماه پیش آغاز شد و همچنان نیز این پویش ادامه دارد.
بیابانی ابراز داشت: در این پویش سازمان بسیج با همکاری خیرین و مردم اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مالی و برای آزادی این دسته از بانوان اقدام می‌کند.
وی در خصوص اولویت بندی برای آزادی بانوان زندانی تصریح کرد: اولویت ما آزادی بانوان سرپرست خانوار، مادران و سپس زنان جرایم غیر عمد است تا بتوانیم با بازگشت این عزیزان به کانون خانواده موجب تحکیم بنیان این نهاد شویم.
رئیس بسیج جامعه زنان ابراز داشت: همزمان با اعیاد شعبانیه نیز موفق شدیم تعدادی از بانوان را آزاد کنیم این اقدام با کمک خیرین، مردم و بسیج جامعه زنان و با تسویه بدهی‌های این افراد انجام شد.
بیابانی تصریح کرد: در مرحله قبل ۶۸ مادر جرایم غیرعمد و جرایم مالی آزاد شدند و در اعیاد شعبانیه نیز شماری از این بانوان به کانون خانواده بازگشتند.
وی با بیان اینکه پویش مادر می‌آید همچنان ادامه دارد ابراز داشت: این دسته از بانوان زندانی افراد با آبرو و کسانی هستند که اغلب جرایم آنها مالی بوده و به دلیل مشکلات اقتصادی به زندان افتاده‌اند. به علاوه اغلب آنها که توسط بسیج جامعه زنان شناسایی شده‌اند، افراد مؤثر و مفیدی در جامعه بوده و برخی از آنان بانوان سرپرست خانوار و کارآفرینی بودند که به دلیل شرایط اقتصادی با مشکل مواجه شده و راهی زندان شده‌اند.