آزادی ۱۲۱۶ زندانی غیرعمد با گلریزان های مجازی

به گزارش سردبیر پرس، علی‌رغم محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا هموطنان نوع دوست از طریق مشارکت در جشن‌های گلریزان تلویزیونی و آئین‌های آزادی برگزار شده در فضای مجازی زمینه آزادی ۱۰ زندانی زن و ۱۲۰۶ محکوم مالی مرد را فراهم نمودند که این میزان از استقبال عمومی در طی یک ماه بی‌سابقه بوده است. کمک‌های […]

به گزارش سردبیر پرس، علی‌رغم محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا هموطنان نوع دوست از طریق مشارکت در جشن‌های گلریزان تلویزیونی و آئین‌های آزادی برگزار شده در فضای مجازی زمینه آزادی ۱۰ زندانی زن و ۱۲۰۶ محکوم مالی مرد را فراهم نمودند که این میزان از استقبال عمومی در طی یک ماه بی‌سابقه بوده است.
کمک‌های خیرین در ماه رمضان رشد دو برابری دارد
کمک خیرین برای آزادی این زندانیان رقمی بالغ بر یکهزار و پانصد میلیارد ریال که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که مبلغی در حدود ۷۴۰ میلیارد ریال جمع‌آوری گردید، رشد صد درصدی داشته است.
بیشترین مشارکت در آزادی به استان اصفهان اختصاص دارد
اصفهانی‌ها با کمک ۲۱۲ میلیارد و ۴۱۳ میلیون ریالی خود در رأس فهرست وجوهات اهدایی خیرین قرار گرفته و در رتبه‌های بعد مازندران و کرمان هستند که مردم این دو استان، هر کدام به ترتیب با پرداخت مبلغی بالغ بر ۱۹۰ و ۱۷۳ میلیارد ریال بیشترین کمک‌های واریزی را داشتند.
نزدیک به ۲۶ درصد آزادی‌ها متعلق به سه استان است
از ۱۲۱۶ مورد آزادی صورت گرفته در ماه مهمانی، استان‌های اصفهان، گیلان و تهران در مجموع با آزادی ۳۱۳ زندانی محکوم به موضوعات غیرعمد ۲۶ درصد آزادی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.
کاهش زندانی غیرعمد به ۴۹۳۸ نفر
با اهتمام نیکوکاران و با احتساب آزادی‌های صورت گرفته در مبارک ماه رمضان جمعیت زندانیان جرایم غیرعمد در شرایط فعلی به تعداد ۴ هزار و ۹۳۸ نفر کاهش یافت.