آزادی ۱۵۰ زندانی استان فارس با استفاده از پابند الکترونیکی

به گزارش سردبیر پرس، اسحاق ابراهیمی در دیدار با استاندار فارس با بیان اینکه شمار محکومان جرایم مالی غیرعمد در فارس زیاد است، این تعداد را ۸۴۵ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: ۱۲۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در استان به جرم ناتوانی در پرداخت مهریه گرفتار هستند؛ اگرچه اکثر آنان در مرخصی بسر می‌برند. […]

به گزارش سردبیر پرس، اسحاق ابراهیمی در دیدار با استاندار فارس با بیان اینکه شمار محکومان جرایم مالی غیرعمد در فارس زیاد است، این تعداد را ۸۴۵ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: ۱۲۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در استان به جرم ناتوانی در پرداخت مهریه گرفتار هستند؛ اگرچه اکثر آنان در مرخصی بسر می‌برند.

مدیرکل زندان‌های فارس یادآور شد: سال گذشته زمینه اشتغال برای ۵۴ درصد محکومان در داخل و بیرون زندان فراهم شد؛ این آمار امسال با حمایت مسئولان قضائی و تلاش سازمان زندان‌های فارس به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.

ابراهیمی ادامه داد: تعداد ۱۵ انجمن حمایت زندانیان در حوزه‌های قضائی دارای زندان در استان فعالیت می‌کنند و از این تعداد تنها ۲ انجمن در شیراز و داراب دارای ساختمان مجزا هستند.

او از استاندار فارس تقاضا کرد که فرمانداران به عنوان اعضای هیئت مدیره انجمن‌های حمایت از زندانیان، در واگذاری زمین مناسب به انجمن‌ها برای احداث ساختمان اداری، آموزشی در راستای توانمندسازی و مهارت آموزی خانواده‌های زندانیان همکاری کنند.

مدیرکل زندان‌های فارس همچنین در خصوص تأمین اعتبارات عمرانی و مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه، انتقال زندان عادل آباد به خارج از شهر و حمایت از خانواده زندانیان تأکید کرد.

استاندار فارس نیز در این دیدار ضمن قدردانی از مسئولان زندان‌ها در راستای اصلاح و تربیت زندانیان و حمایت از خانواده‌های آنان، گفت: زندانی در بند و گرفتار است و به خاطر جرم ارتکابی محکوم به حبس شده اما همنوع ما و انسان هستند و حقوق انسانی آنان باید حفظ و رعایت شود.

عنایت‌الله رحیمی خاطرنشان کرد: لازم است زمینه سالم سازی و بازپروری زندانیان فراهم شود تا بازگشت مفیدی به جامعه داشته باشند. استاندار فارس همچنین در خصوص بررسی مشکلات زندان‌ها در حوزه‌های مختلف و همکاری در راستای مرتفع کردن آنها و تأمین اعتبار، قول مساعدت و همکاری داد.

منبع : مهر نیوز