آزمایشگاه تخصصی قیر و آسفالت در دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد

محمد اسلامی در این آئین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از نیازهای همیشگی توسعه همراه کردن پژوهش و کابردی بودن آن برای نیازهای جامعه است که وزارت راه و شهرسازی به این موضوع اهتمام ویژه دارد. وی افزود: با همین رویکرد برای راه اندازی آزمایشگاه جامع قیر، آسفالت و بتن با سرمایه گذاری مشترک […]

محمد اسلامی در این آئین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از نیازهای همیشگی توسعه همراه کردن پژوهش و کابردی بودن آن برای نیازهای جامعه است که وزارت راه و شهرسازی به این موضوع اهتمام ویژه دارد.

وی افزود: با همین رویکرد برای راه اندازی آزمایشگاه جامع قیر، آسفالت و بتن با سرمایه گذاری مشترک تصمیم گیری کردیم؛ امروز افتتاح این آزمایشگاه آغاز حرکت است و دستورکارهای گوناگون و پروژه‌ها باید پیوست اجرایی داشته باشد و از امروز پروژه‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی از ظرفیت این آزمایشگاه استفاده کنند و هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی پژوهش‌های فناورانه خود را انجام دهند.

وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از مفاخر علمی کشور است که دارای اساتید برجسته و محیط مجهز بوده و بخشی از این دانشگاه که قدمت ۳۰ ساله در تأثیرگذاری فناوری در کشور است با همراهی ریاست دانشگاه آزمایشگاه تخصصی برای اهدافی که تعریف شده مؤثر واقع شود.

اسلامی افزود: دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌هایی که در دانشگاه صنعتی وجود دارد در حوزه‌های دریایی و آی تی و در بخش عمران پیشرو بودند و از این رو تلاش کردیم رویکرد وزارت راه و شهرسازی را از یک وزارتخانه بی میل به پژوهش فناوری و دانشگاه تغییر داده و به یک دستگاه پر میل برای ارتباط با فناوری و بروز رسانی فرآیندها تبدیل کند تا سریع‌تر در مسیر توسعه را طی کند.

وی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی در حوزه صنعت ریلی هم می‌تواند ایفای نقش کنند از این رو دعوت می‌کنیم دانشگاه و مؤسسات دستاوردهای خود را در این زمینه نیز ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، براساس تفاهم نامه امضا شده میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ضمن ایجاد دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در محل دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه تخصصی قیر و آسفالت نیز در این دانشگاه ایجاد شد.
بهره مندی از ظرفیت‌های فاخر علمی، و توانمندی‌های محققان و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، ارتقا قابل توجه کیفیت قیر، آسفالت و رویه‌های جاده‌ها و نیز بهره گیری از فناوری‌های نوین به منظور طراحی بهینه و افزایش طول عمر راه‌ها از اهداف امضای ایجاد این آزمایشگاه است.

با انتقال تجهیزات آزمایشگاهی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به دانشگاه صنعتی اصفهان و استقرار آنها در این مجموعه، خدمات آزمایشگاهی، آموزشی و پژوهشی به داخل و خارج از این دانشگاه و زمینه بهره گیری از ظرفیت‌های علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور پوشش منطقه جنوب کشور فراهم شد.

گفتنی است در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزمایشگاه جامع قیر، آسفالت و بتن در دانشگاه صنعتی نیز افتتاح شد.

منبع : خبرگزاری مهر