آزمایش کرونا در منزل

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، کرونا نامی آشنا که این روزها چون سایه‌ای تاریک روشنایی را از زندگی مردم دنیا دور کرده است. این ویروس منحوس با سرعت بسیار بالا در سراسر جهان منتشر شد و جزو بیماری‌های واگیردار ناشناخته است که هر روز با ظاهر جدیدی نمایان می‌شود. تنها راه مبارزه با این بیماری […]

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، کرونا نامی آشنا که این روزها چون سایه‌ای تاریک روشنایی را از زندگی مردم دنیا دور کرده است. این ویروس منحوس با سرعت بسیار بالا در سراسر جهان منتشر شد و جزو بیماری‌های واگیردار ناشناخته است که هر روز با ظاهر جدیدی نمایان می‌شود. تنها راه مبارزه با این بیماری قطع زنجیره انتقال است. برای این که مطمئن شوید به این ویروس مبتلا شده‌اید یا خیر باید حتماً آزمایش کرونا بدهید. بنابراین اگر مشکوک به کرونا هستید در منزل بماند و تست دهید. آزمایش کرونا در منزل نیز انجام می‌شود و دیگر لزومی ندارد برای دادن تست به آزمایشگاه مراجعه کنید. در شرایطی که سازمان بهداشت تاکید بسیاری بر رعایت فاصله اجتماعی برای قطع زنجیره انتقال دارد، آزمایش کرونا در منزل تدبیر ایده آلی در این شرایط بحرانی است. در واقع آزمایش کرونا با نمونه گیری در منزل انجام می‌شود و نمونه جهت آزمایش به آزمایشگاه ارسال می‌شود.
آزمایش کرونا با روش‌های مولکولی یا پی سی آر انجام می‌شود. از آنجا که بیشترین میزان سرایت و انتقال بیماری از زمان بروز اولین علامت‌ها است، بهتر است در صورت بروز هر نشانه‌ای مبنی بر سرماخوردگی یا کرونا در منزل بمانید و با آزمایشگاه‌های مربوطه تماس بگیرید تا نیرو جهت انجام تست در منزل اعزام شود. شاید این سوال برایتان پیش آید که تست مولکولی یا تست PCR چیست و چگونه انجام می‌شود؟ تست مولکولی نوعی آزمایش است که در آن ماده ژنتیکی میکرو ارگانیسم‌ها مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرند. در این بین ماده ژنتیکی برخی از ویروس‌ها مانند ویروس کرونا از نوع ار ان ای است که برای تشخیص آن از تست PCRRT- استفاده می‌شود.
نحوه انجام تست PCR
در این تست از انتهای حلق و بینی فرد مشکوک نمونه گرفته شده و داخل لوله‌های مخصوصی به آزمایشکاه منتقل می‌شود. در فضای آزمایشگاه تحت شرایط خاصی ماده ژنتیک از نمونه استخراج شده و برای آن که برای دستگاه قابل تشخیص شود، تکثیر می‌یابد. بر این اساس ماده ژنتیک هر چه سریع‌تر به نقطه تشخیص برسد، لود ویروس نیز بیشتر است. شما در این تست با عدد C T مواجه می‌شوید که نشان دهنده مقدار ویروس در بدن است. در حقیقت در این تست ابتلا به ویروس با اعداد نمایش داده می‌شود. مرز ابتلا به ویروس کرونا عدد ۴۰ است. به این ترتیب اگرCT زیر ۴۰ باشد، تست مثبت بوده و فرد به ویروس کرونا مبتلا است. ضمن این که بیمار ناقل بوده و می‌تواند با سرعت آن را به دیگران انتقال دهد. به همین دلیل بارها توصیه شده آزمایش کرونا در منزل انجام شود.

به این نکته نیز توجه کنید اگر عددCT کمتر از ۲۲ باشد احتمالاً بیمار دیرتر بهبود می‌یابد چون این عدد نشان دهنده لود بالای ویروس در بدن است. در روزهای اول ابتلا به ویروس این عدد به ۴۰ نزدیک است و هر چه تکثیر ویروس در بدن ادامه پیدا کند، این عدد کمتر شده و با آغاز روند بهبود عدد CT مجدداً افزایش می‌یابد. این مسئله را نیز در نظر بگیرید که انجام تست کرونا صرفاً برای زمانی که شما مشکوک به ابتلا هستید، نمی‌باشد. به عنوان مثال می‌توان آزمایش کرونا هواپیمایی را مطرح کرد که راجع به آن نیز توضیح خواهیم داد. در این شرایط افراد می‌توانند علاوه بر آزمایش کرونا در منزل، آزمایش کرونا در محل کار را نیز تجربه کنند و دیگر لزومی ندارد برای انجام تست محل کار خود را ترک کرده و در دل ازدحام جمعیت در بیرون از محل کار قرار بگیرند. لازم به ذکر است تمام این تدابیر و تمام تلاش‌هایی که در این راستا از سوی ارگان‌های مختلف مخصوصاً آزمایشگاه‌ها صورت می‌گیرد، برای تحقق یک هدف آن هم سلامت جامعه و قطع زنجیره ویروس است.
آزمایش کرونا هواپیمایی
سفرهای هوایی در ابتدا یکی از شایع‌ترین راه‌های انتقال ویروس از یک نقطه به نقطه دیگر در جهان بودند. با توجه به این که پروسه کنترل و پاکسازی ویروس در تمام کشورها در حال انجام است، سازمان بهداشت جهانی و انجمن بین المللی شرکت‌های هواپیمایی و سازمان جهانی هواپیمایی لزوم انجام تست PCR کرونا را برای تمام پروازهای خارجی تصویب کرده‌اند. بر این اساس حتماً باید برگه آزمایش کرونا را با مدارک خود هنگام پرواز ارائه دهید. به این نکته نیز توجه کنید که برگه جواب باید دارای کد QR باشد. این کد در واقع نوعی بارکد دو بعدی است که دستگاه‌های مخصوص و هوشمند قابلیت خواندن آن را دارند. این کد هنگام خوانده شدن مستقیماً به جواب آزمایش لینک می‌شود. همچنین باید بدانید که تست آنتی بادی برای پروازهای خارجی سندیت ندارد و حتماً باید تست PCR انجام دهید. برای انجام چنین تستی حتماً باید با آزمایشگاه‌های طرف قرارداد ایرلاین خود هماهنگ کنید. این آزمایشگاه‌ها آزمایش کرونا در منزل و محل کار (آزمایش کرونا هواپیمایی) نیز انجام می‌دهند.‌
آزمایش کرونا برای پرواز خارجی باید چند روز قبل از پرواز انجام شود؟
آزمایش کرونا در منزل و محل کار برای پروازهای خارجی باید ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شود. البته بهتر است این آزمایش را یک روز قبل از پرواز انجام دهید. اگر پرواز شما یا تاریخ تحویل جواب در روز تعطیل باشد، آزمایشگاه موظف است به کار شما رسیدگی کند.

ایراژن بهترین آزمایشگاهی که آزمایش کرونا در منزل را انجام می‌دهند
اگر قصد انجام آزمایش کرونا در منزل را دارید و به دنبال آرمایشگاه معتبر می‌گردید، به شما پیشنهاد می‌دهیم برای انجام این تست با ازمایشکاه ایراژن تماس بگیرید. در این آزمایشگاه می‌توانید تست کرونا را با روش‌های مختلف انجام داده و در حداکثر دوازده ساعت جواب آن را دریافت کنید. در شرایطی که افراد عجله زیادی برای گرفتن نتیجه آزمایش دارند، این زمان پاسخ دهی بسیار ایده آل است. برای انحام آزمایش در محل کار یا منزل خود از طریق لینک زیر وارد سایت آزمایشگاه ایراژن شده و و با شماره‌های تلفن ارائه شده جهت هماهنگی تماس حاصل کنید و یا از طریق فرم مربوطه درخواست آنلاین خود را ثبت نمایید.
https://www.iragen.ir/
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و سردبیر پرس در محتوای آن هیچ نظری ندارد.