آسمان صاف و آفتابی در بیشتر نقاط کشور

به گزارش سردبیر پرس، بنا به اعلام سازمان واشضناسی کشور، طی پنج روز آینده آسمانی صاف، آفتابی و جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، و طی این مدت در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان به‌ویژه طی ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی رعد و […]

به گزارش سردبیر پرس، بنا به اعلام سازمان واشضناسی کشور، طی پنج روز آینده آسمانی صاف، آفتابی و جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، و طی این مدت در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان به‌ویژه طی ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
امروز در برخی نقاط سواحل دریای خزر، فردا در شرق سواحل دریای خزر، شمال خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
سه روز آینده در برخی نقاط شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل و مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می‌دهد، از این رو در برخی نقاط خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.
از روز سه‌شنبه تا اواخر هفته در شرق و جنوب شرق کشور کاهش دما و در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور افزایش دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین از امروز تا آخر هفته خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به وزش باد شدید و مواج شدن دریا آورده است: افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ متر تا ۲.۵ متر دوشنبه برای خلیج فارس و تنگه هرمز، خوزستان، بوشهر و هرمزگان، سه‌شنبه برای شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، شرق بوشهر، هرمزگان و چهارشنبه برای دریای عمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.
در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس‌ها و تورهای صیادی وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت در شنا، محدودیت تردد قایق‌های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می‌کند.
منبع : مهر نیوز