آسمان چهارمحال و بختیاری ابری می شود/ سرعت وزش باد افزایش می یابد

مهران چراغ‌پور در گفتگو با سردبیر پرس، اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای، برای امروز افزایش ابر، در برخی نقاط خصوصاً ارتفاعات بارش‌های پراکنده، افزایش سرعت وزش باد در بازه به نسبت شدید تا شدید، خیزش گرد و خاک و احتمال غبار رقیق انتظار می‌رود. وی با بیان اینکه برای […]

مهران چراغ‌پور در گفتگو با سردبیر پرس، اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای، برای امروز افزایش ابر، در برخی نقاط خصوصاً ارتفاعات بارش‌های پراکنده، افزایش سرعت وزش باد در بازه به نسبت شدید تا شدید، خیزش گرد و خاک و احتمال غبار رقیق انتظار می‌رود.
وی با بیان اینکه برای اوایل روز جمعه در ارتفاعات شمالی استان احتمال بارش پراکنده وجود دارد، عنوان کرد: از بعد از ظهر روز جمعه جو چهارمحال و بختیاری به نسبت پایدار است.
مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در شبانه روز گذشته حداقل دمای مرکز استان ۳.۷ درجه زیر صفر بوده است، مطرح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته «جونقان» با دمای منفی چهار سردترین و «لردگان» و «مالخلیفه» به ترتیب با دمای ۲۳.۸ و ۲۳.۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین نقاط چهارمحال و بختیاری بوده اند.
چراغ‌پور افزود: میانگین وزنی بارندگی سال زراعی امسال حدود ۵۲۰ میلیمتر می‌باشد که نسبت به میانگین بلند مدت سال زراعی کامل ۱۰ درصد کاهش یافته است.