آغاز جشنواره فیلم و عکس جهادی «بهار خدمت» در استان فارس

به گزارش سردبیر پرس، اسماعیل قزل سفلی بیان داشت: جشنواره فرهنگی رسانه‌ای فیلم و عکس جهادی با عنوان بهار خدمت ویژه اردوهای جهادی نوروز ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. مهلت ارسال آثار به جشنواره تا ۲۰ فروردین ماه می‌باشد و علاقمندان و هنرمندان جهادگر عزیز می‌توانند در قالب عکس، کلیپ (فیلم کوتاه، کلیپ طنز و…) طراحی […]

به گزارش سردبیر پرس، اسماعیل قزل سفلی بیان داشت: جشنواره فرهنگی رسانه‌ای فیلم و عکس جهادی با عنوان بهار خدمت ویژه اردوهای جهادی نوروز ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. مهلت ارسال آثار به جشنواره تا ۲۰ فروردین ماه می‌باشد و علاقمندان و هنرمندان جهادگر عزیز می‌توانند در قالب عکس، کلیپ (فیلم کوتاه، کلیپ طنز و…) طراحی و پوستر گفتمان سازی جهادی در موضوعات خدمات رسانی عمومی، سلامت و بهداشت، اقتصاد و اشتغال، فرهنگی و تربیتی و همچنین عمرانی و محرومیت زایی ارسال نمایند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس گفت: این جشنواره با حمایت معاونت فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار خواهد شد و دبیر اجرایی جشنواره نیز صابر درخشان کارشناس فرهنگی و رسانه بسیج سازندگی استان فارس می‌باشند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را کمک به گفتمان سازی کار جهادی خواند و گفت: ترویج فرهنگ کار جهادی و مسئولیت پذیری اجتماعی در بین احاد جامعه و بویژه جوانان از انتظارات ما جهت برگزاری این جشنواره می‌باشد و همچنین امیدواریم استقبال جهادگران عزیز این طرح فرهنگی و رسانه‌ای باعث تقویت مهارت رسانه‌ای آنها شود و یک رقابت زیبا برای ثبت لحظه‌های ناب خدمت رسانی در مناطق محروم و کم برخوردار استان فارس در طول تعطیلات نوروز باشد.

دبیر اجرایی جشنواره فیلم و عکس جهادی، بهار خدمت نیز در خصوص نحوه چگونگی ارسال آثار هنرمندان گفت: کلیپ‌های ارسالی باید حداقل ۱ دقیقه و حداکثر ۴ دقیقه باشد و عکس‌های ارسالی نیز دارای کیفیت مطلوب چاپ باشد و در ابعاد A3 و dpi300 باشد و از طریق شماره ۰۹۱۶۴۱۵۹۳۶۸ و از طریق شبکه‌های اجتماعی سروش و واتساپ می‌توانند آثارخود را ارسال فرمایند.

صابر درخشان گفت: جوایزی نیز در هر بخش برای نفرات برتر در نظر گرفته شده است و به نفر اول تا سوم به ترتیب جوایز ۵۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی اهدا خواهد شد و از همه عزیزان و جهادگران فعال در حوزه خدمات رسانی دعوت به عمل می‌آید تا در این جشنواره فرهنگی و هنری مشارکت داشته باشند.

منبع : مهر نیوز