آغاز دیدارهای انفرادی تنیس روی میز بدون نوشاد عالمیان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مسابقات تنیس روی میز بازی‌های کشورهای اسلامی از امروز یکشنبه با برگزاری دیدارهای انفرادی در هر دو بخش مردان و بانوان به صورت رسمی در قونیه آغاز می‌شود. طبق قوانین مربوط به بازی‌ها از هر ترکیب ۴ نفره کشورهای شرکت کننده در هر بخش، دو بازیکن می‌توانند در دیدارهای انفرادی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مسابقات تنیس روی میز بازی‌های کشورهای اسلامی از امروز یکشنبه با برگزاری دیدارهای انفرادی در هر دو بخش مردان و بانوان به صورت رسمی در قونیه آغاز می‌شود.
طبق قوانین مربوط به بازی‌ها از هر ترکیب ۴ نفره کشورهای شرکت کننده در هر بخش، دو بازیکن می‌توانند در دیدارهای انفرادی شرکت کنند. بر این اساس نیما عالمیان و امیرحسین هدایی نمایندگان ایران در دیدارهای انفرادی تنیس روی میز مردان هستند و ترکیب ایران در بخش بانوان را هم شیما صفایی و ندا شهسواری تشکیل می‌دهند.
به این ترتیب نوشاد عالمیان که در دوره پیشین بازی‌های کشورهای اسلامی قهرمان دیدارهای انفرادی شد، در این دوره از بازی‌ها و در بخش انفرادی حضور ندارد.
مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز در مورد دلیل این موضوع به خبرنگار سردبیر پرس گفت: حذف نوشاد از دیدارهای انفرادی تصمیمی بود که از طرف خودش و با لحاظ کردن شرایطش اتخاذ شد. نوشاد می‌گوید به خاطر کرونا که پیش از اعزام به قونیه به آن مبتلا شد بدنش ضعیف است و ضربان قلبش به یک باره بالا می‌رود. به همین دلیل اعلام کرد شرایط حضور در دیدارهای انفرادی را ندارد. در این زمینه با سرمربی تیم ملی مشورت و با عدم حضور این ورزشکار در دیدارهای انفرادی موافقت کردیم.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز همچنین در مورد جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی که به منظور حضور در دوره پیشرفته مربیگری جهانی عازم سوئد شده بود که وی امروز به جمع ملی پوشان تنیس روی میز در قونیه ملحق می‌شود.
بر اساس قرعه کشی تنیس روی میز بازی‌های کشورهای اسلامی، نیما عالمیان در اولین دیدار با نماینده عربستان رقابت خواهد داشت و امیرحسین هدایی هم به مصاف برنده نمایندگان آلبانی و جیبوتی می‌رود. در بخش بانوان شیما صفایی با «لامانا» از آذربایجان رقابت می‌کند و برنده دیدار ملی پوشان ازبکستان و اوگاندا به عنوان حریفان ندا شهسواری معرفی خواهد شد.