آغاز ضبط «همآهنگ» از مشهد مقدس/ حضور چهره‌ها در داوری کارناوال

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی برنامه، ضبط برنامه تلویزیونی «همآهنگ» که با رویکرد سرود و موسیقی با سفر به اقصی نقاط ایران برای پخش از سیما آماده می‌شود از مشهد آغاز شد و در دومین مقصد نیز برای رصد و بررسی فعالیت گروه‌های سرود شمال کشور به استان مازندران رسید. چهار […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی برنامه، ضبط برنامه تلویزیونی «همآهنگ» که با رویکرد سرود و موسیقی با سفر به اقصی نقاط ایران برای پخش از سیما آماده می‌شود از مشهد آغاز شد و در دومین مقصد نیز برای رصد و بررسی فعالیت گروه‌های سرود شمال کشور به استان مازندران رسید.
چهار چهره شناخته شده در عرصه سینما، تئاتر، تلویزیون و موسیقی داوری بخش کارناوال را بر عهده دارند که به زودی رونمایی خواهند شد.
«همآهنگ»، برنامه ملی استعدادیابی در حوزه سرود و دریچه‌ای جدید به سرود و موسیقی با هدف ارتقای سطح کیفی تولیدات سرود در کشور است که طرح و پژوهش آن از زمستان سال ۱۳۹۹ و پیش تولید رسمی آن از زمستان ۱۴۰۰ آغاز شد.
بر این اساس در چند ماه گذشته بیش از ۸۰۰ گروه سرود در کشور شناسایی و پس از دریافت آثار ارزیابی شدند که در نهایت گروه‌های برگزیده در سراسر کشور برای مرحله مقدماتی انتخاب شدند و رقابت خود را در قالب کارناوال کشوری در چند استان آغاز کرده‌اند. پس از این مرحله گروه‌های برتر برای حضور در قسمت‌های نهایی و حضور در استودیو «همآهنگ» انتخاب خواهند شد.
گروه‌های برتر مرحله مقدماتی، مجوز حضور در برنامه اصلی که با حضور اساتید نام آشنای حوزه شعر، موسیقی، خوانندگی، نمایش و اجرای خلاق در استودیو همآهنگ برگزار می‌شود را خواهند گرفت و در مرحله اصلی به شکلی متفاوت و جذاب به رقابت خواهند پرداخت.
با ضبط برنامه استان‌های شرقی و شمالی کشور، در ادامه کارناوال «همآهنگ» به دیگر استان‌ها خواهد رسید.
برنامه تلویزیونی «همآهنگ» محصولی از موسسه مأوا و به تهیه‌کنندگی سیدمحمدصادق حسینی و طراحی و کارگردانی مهدیار عقابی، برای پخش از تلویزیون آماده می‌شود.

منبع : مهر نیوز