آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی در لامرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نیروگاه سیکل ترکیبی لامرد با اعتبار بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان با حضور وزیر صمت، مقامات عالی رتبه وزارت دفاع، معاونان وزارت نیرو، جمعی از نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان کشوری و استانی بر زمین زده شد. گفتنی است نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۳ مگاواتی لامرد به هدف برق […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نیروگاه سیکل ترکیبی لامرد با اعتبار بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان با حضور وزیر صمت، مقامات عالی رتبه وزارت دفاع، معاونان وزارت نیرو، جمعی از نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان کشوری و استانی بر زمین زده شد.
گفتنی است نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۳ مگاواتی لامرد به هدف برق رسانی به کارخانه آلومینیوم جنوب، سایر صنایع نظیر سیمان، منیزیم، پتروشیمی، صنایع فولاد و… در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر لامرد کلنگ‌زنی شد.
نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۳ مگاواتی لامرد علاوه بر پاسخگویی به نیاز رو به افزایش مصرف انرژی الکتریکی در سطح کشور در اثر افزایش جمعیت، آلایندگی کمتر در تولید انرژی الکتریکی سالانه و صرفه‌جویی در مصرف سوخت را نیز داراست.
این نیروگاه در زمینی به مساحت بالغ بر ۸۰ هکتار در لامرد کلنگ زنی شده است و در فاز نخست برای ٨٠ نفر مستقیم و ١٠٠ نفر غیر مستقیم اشتغال زایی خواهد کرد و قرار است این نیروگاه ظرف مدت زمان ١٨ ماه به بهره برداری برسد.

منبع : مهر نیوز