آغاز مرمت بقعه امامزاده سید ابورضا (ع) در ساوه

به گزارش سردبیر پرس، مصطفی مرزبانی اظهار کرد: با تصویب طرح پیشنهادی در شورای فنی، مرمت بنای امامزاده سید ابورضا (ع) ساوه با مشارکت اداره اوقاف و میراث فرهنگی بزودی آغاز می‌شود. وی در خصوص تخریب بخشی از بنای تاریخی بقعه امامزاده سید ابورضا (ع) ساوه گفت: این بنای تاریخی مشکلاتی در اجرای پروژه داشت […]

به گزارش سردبیر پرس، مصطفی مرزبانی اظهار کرد: با تصویب طرح پیشنهادی در شورای فنی، مرمت بنای امامزاده سید ابورضا (ع) ساوه با مشارکت اداره اوقاف و میراث فرهنگی بزودی آغاز می‌شود.
وی در خصوص تخریب بخشی از بنای تاریخی بقعه امامزاده سید ابورضا (ع) ساوه گفت: این بنای تاریخی مشکلاتی در اجرای پروژه داشت که در مرحله اول با تأمین اعتباری در سال گذشته رفع خطر شد و پیگیر تخصیص مابقی اعتبار برای مرمت و بازسازی این بقعه متبرکه هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مرکزی با اشاره به ارائه طرحی از سوی اداره اوقاف برای اجرای عملیات مرمت و بازسازی گفت: تلاش خواهیم کرد عملیات مرمت این بقعه با مشارکت اداره اوقاف و هیأت امنا امامزاده در سال جاری به سرانجام برسد.
مرزبان ادامه داد: طرح اولیه‌ای که اداره اوقاف برای مرمت این بنای تاریخی ارائه کرد به دلیل تخریب بخش اعظمی از بنا مورد موافقت قرار نگرفت و مجدداً جلسه شورای فنی تشکیل و طرح دیگری ارائه و به تصویب رسید که با نظارت اداره میراث فرهنگی توسط اداره اوقاف و هیأت امنای امامزاده، اجرایی و عملیاتی خواهد شد.