آغاز واکسیناسیون خودرویی کرونا در اراک

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد جمالیان ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از سایت دانشگاه فنی و حرفه‌ای امیرکبیر اراک، در جمع خبرنگاران بیان کرد: با همت و تلاش مسئولین استان و شهرستان، دانشگاه فنی و حرف‌های پسرانه امیرکبیر اراک به عنوان سومین مرکز واکسیناسیون گروه‌های هدف آماده سازی و راه اندازی شد. وی افزود: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد جمالیان ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از سایت دانشگاه فنی و حرفه‌ای امیرکبیر اراک، در جمع خبرنگاران بیان کرد: با همت و تلاش مسئولین استان و شهرستان، دانشگاه فنی و حرف‌های پسرانه امیرکبیر اراک به عنوان سومین مرکز واکسیناسیون گروه‌های هدف آماده سازی و راه اندازی شد.
وی افزود: این مرکز با هدف ارائه خدمت به گروه‌های سالمند و افرادی که مشکل رفت و آمد داشته و توانایی حرکت ندارند، راه اندازی شده و با توجه به فضای مناسب و نسبتاً وسیع این دانشگاه، این امکان فراهم شده تا ورود ماشین به محوطه و بدون نیاز به پیاده شدن سرنشین، فرآیند تزریق واکسن توسط همکاران بهداشتی انجام شود.
جمالیان با اشاره به اینکه، با اضافه شدن این مرکز واکسیناسیون، ضمن تسریع در فرآیند تزریق به گروه‌های هدف، افزود: سالمندان که حضور در اجتماع برای آنان بسیار خطرناک است در کمترین زمان و با رعایت فاصله اجتماعی مناسب واکسن‌های مورد نظر را دریافت می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، ضمن اشاره به اینکه واکسیناسیون گروه سنی ۷۰ ساله‌ها از هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: برای سهولت تزریق و راحتی مردم و ایجاد محیطی امن و آرام، نیازمند تهیه و تدارک مراکز بیشتر برای تزریق هستیم و امیدواریم اداراتی که امکان و زیرساخت‌های لازم را دارند در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی را یاری کنند.
وی با تاکید بر اینکه در دوره‌های آتی، واکسن‌های بیشتری را وارد استان خواهیم کرد، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی اراک از لحاظ پوشش جمعیتی در تزریق واکسن، برترین مرکز استان و دانشگاه علوم پزشکی در کشور شناخته شده و این امر موجب جلب نظر و توجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز قرار گرفته است.
دکتر جمالیان همچنین ضمن تشکر از زحمات معاون بهداشتی، رئیس مرکز بهداشت اراک و دیگر همکاران معاونت بهداشتی در تحقق این امر و رسیدن به این جایگاه، بیان کرد: قطعاً کسب این جایگاه و البته از همه مهمتر تلاش برای حفظ سلامتی هر چه بیشتر همنوعان، بدون همدلی و وفاق و اتحاد و حفظ وحدت رویه ممکن نبود و اتفاق نمی‌افتاد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان از به اتمام رسیدن کار واکسیناسیون گروه‌های سنی ۷۵ سال به بالا تا اواخر هفته خبر داد.