آغاز واکسیناسیون ۱۴هزار پاکبان در پایتخت

مدیرعامل شرکت شهرسالم از آغاز واکسیناسیون 14هزار پاکبان در پایتخت خبر داد.
دکتر حمید چوبینه درباره موضوع واکسیناسیون پاکبان‌های تهران اظهار داشت:‌ با پیگیری‌های مجموعه شهرداری به دلیل اینکه پاکبان‌ها با مواد عفونی و آلوده و گاهی با پسماندهای پزشکی روبه‌رو هستند اولین محموله برای واکسیناسیون پاکبان‌ها در پایتخت اختصاص داده شد.
وی افزود: واکسیناسیون پاکبان‌های تهران از روز گذشته آغاز شده و قرار است ۱۴هزار پاکبان واکسینه شوند که اختصاص محموله واکسن به پاکبان‌ها طی سه مرحله انجام خواهند گرفت که مرحله نخست آن روز گذشته آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت شهرسالم ادامه داد: واکسیناسیون کرونای تطهیرکنندگان بهشت‌زهرا (س) نیز به صورت کامل انجام شده و در حال حاضر برای رانندگان اتوبوس و کارکنان مترو درخواست اختصاص واکسن داشته‌ایم و این مسأله بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر هر راننده مبتلا به این بیماری شود امکان درگیر شدن شهروندان و مسافران با کرونا بیشتر خواهد شد.
دکتر چوبینه در پاسخ به این پرسش که آیا کارکنان مراکز درمانی و درمانگاه‌های شرکت شهر سالم در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند، گفت: ‌خیر، ۱۱۰۰ نفر از کارکنان مراکز درمانی و درمانگاه‌ها لیست آنها به وزارت بهداشت ارسال شده و منتظر اختصاص واکسن برای آنها هستیم.
وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۵۰۰ نفر در شهرداری تهران مبتلا به این بیماری شده‌اند.