آغاز کشت نهال حرا در سطح تالاب های میناب

به گزارش سردبیر پرس، خسرو بهرامی نژاد بیان داشت: برای ارتقای شاخص های زیست محیطی و توسعه فضای سبز خورها و سواحل شهرستان میناب توسعه جنگل کاری حرا در سواحل در قالب پروژه تولید، کشت و حفاظت فیزیکی نهال حرا در منطقه کرگان با حضور اعضاء شورای شهر و شهردار کرگان آغاز شد. وی ضمن […]

به گزارش سردبیر پرس، خسرو بهرامی نژاد بیان داشت: برای ارتقای شاخص های زیست محیطی و توسعه فضای سبز خورها و سواحل شهرستان میناب توسعه جنگل کاری حرا در سواحل در قالب پروژه تولید، کشت و حفاظت فیزیکی نهال حرا در منطقه کرگان با حضور اعضاء شورای شهر و شهردار کرگان آغاز شد.
وی ضمن اشاره به اینکه اکوسیستم حرا از جاذبه های گردشگری مهم جنوب کشور است که نقش مهمی در حفاظت از سایر گونه های زیستی و کاربردهای فراوانی در جهت معیشت مردم بومی منطقه دارد، بیان کرد: در دهه های اخیر بعلت آلودگی ها و بهره برداری های غیر اصولی وسعت این جوامع گیاهی روز به روز در حال کاهش است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پروژه تامین، کشت و حفاظت نهال حرا در خور ها و سواحل شهرستان میناب به میزان ۱۰۰ هزار اصله و از محل اعتبارات مدیریت پایدار جنگل های ساحلی (مانگرو) آغاز شده است.