آلودگی هوای نظرآباد و ساوجبلاغ در وضعیت قرمز

ردین حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بر اساس آخرین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفیت آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در دو ایستگاه کرج هم‌اکنون بر روی عدد ۱۱۴ قرار گرفته و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. وی […]

ردین حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بر اساس آخرین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفیت آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در دو ایستگاه کرج هم‌اکنون بر روی عدد ۱۱۴ قرار گرفته و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
وی بیان کرد: بر همین اساس شاخص آلودگی هوا در شهرستان‌های اشتهارد، نظرآباد، ساوجبلاغ و فردیس به ترتیب ۱۱۱، ۱۵۵، ۱۵۴ و ۱۳۶ است که بر این مبنا اشتهارد و فردیس در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و نظرآباد و ساوجبلاغ در وضعیت ناسالم قرار دارند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز تصریح کرد: افزایش آلاینده‌ها به دلیل شرایط جوی موجود عامل کاهش کیفیت شاخص آلودگی هوای استان شده است و وضعیت استان را در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داده است.
وی متذکر شد: بر این مبنا توصیه می‌شود گروه‌های حساس به ویژه بیماران قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان به ویژه در شهرستان‌های نظرآباد و ساوجبلاغ از منزل خارج نشده و گروه‌های دیگر هم از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل پرهیز کنند.