آماده باش کامل نیروهای شهرداری گرگان در حوزه مدیریت بحران

به گزارش سردبیر پرس، در راستای اعلام هشدارهای سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر افزایش دما، وزش باد شدید و احتمال آتش سوزی در مناطق جنگلی از بامداد دوشنبه ۲۹ آبان و نیز کاهش دما، احتمال بارندگی شدید و وقوع سیلاب از شامگاه دوشنبه ۲۹ آبان ماه، نیروهای مدیریت بحران شهرداری با مسئولیت معاونت محیط زیست […]

به گزارش سردبیر پرس، در راستای اعلام هشدارهای سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر افزایش دما، وزش باد شدید و احتمال آتش سوزی در مناطق جنگلی از بامداد دوشنبه ۲۹ آبان و نیز کاهش دما، احتمال بارندگی شدید و وقوع سیلاب از شامگاه دوشنبه ۲۹ آبان ماه، نیروهای مدیریت بحران شهرداری با مسئولیت معاونت محیط زیست و خدمات شهری به حالت آماده باش در آمدند.
در همین راستا مقرر گردید امکانات و ماشین آلات حوزه بحران شهرداری در مجموعه موتوری در حالت آماده باش کامل قرار گیرند و سازمان و مناطق سه گانه شهرداری با کلیه عوامل نسبت به حضور در محل دفتر مدیریت بحران حضور داشته و موارد به طور مستمر پیگیری شده است.
مسیل رودخانه در سطح مناطق سه گانه به ط‌ور کامل لایروبی شده در ضمن جداول، انهار و حوضچه‌های رسوب گیر در سطح شهر به طور مستمر توسط پیمانکار مورد پاکسازی و لایروبی قرار گرفته است.
همچنین مقرر شد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی جهت امدادرسانی و تخلیه آب گرفتگی احتمالی با استفاده از موتور پمپ‌های در اختیار، اقدام کنند.
سازمان سیما، منظر و فضای سبز در خصوص سقوط احتمالی شاخه‌های درختان معابر با استفاده از اکیپ آماده در حالت آماده باش هستند.
سازمان حمل و نقل با در نظر گرفتن احتمال ضرورت جابجایی شهروندان آمادگی داشته باشد. نیروهای خدمات شهری در مناطق سه گانه نسبت به لایروبی انهار و پاکسازی جداول و پل‌های ارتباط اقدام نموده‌اند و لایروبی انهار خروجی شهری صورت پذیرفته است.
علاوه بر آماده باش عوامل تمامی معابر و نقاط حادثه خیز، جداول، کانال‌ها، دهانه پل‌ها و حوضچه‌های آرامش مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.
لایروبی رودخانه شهر گرگان در دستور کار قرار گرفته و شهرداری نسبت به لایروبی رودخانه‌ها اقدام کرده است.
شهرداری از عصر یکشنبه تا پایان شرایط فوق العاده و عادی شدن شرایط با کلیه امکانات و عوامل مرتبط با حضور معاونت محیط زیست و خدمات شهری در آماده باش بوده و امدادرسانی برای شهروندان را فراهم کرده است.
منبع : مهر نیوز