آمادگی مجلس برای تحقق شعار سال/ضرورت توجه به تولید داخل

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس درباره انتخاب شعار سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، اظهار کرد: توجه به تولید داخلی مسئله‌ای بسیار مهم است و یکی از برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم نیز توجه به مسئله تولید داخلی است. وی بیان کرد: جمهوری اسلامی […]

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس درباره انتخاب شعار سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، اظهار کرد: توجه به تولید داخلی مسئله‌ای بسیار مهم است و یکی از برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم نیز توجه به مسئله تولید داخلی است.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت، امکانات و تجهیزات بسیار زیادی برای تقویت تولید داخلی دارد و ما می‌توانیم در این زمینه بسیار اثرگذار باشیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توجه به اشتغال هم یکی دیگر از مسائل مورد توجه دولت است. جوانان جویای کار باید صاحب شغل شوند و باید شرایطی فراهم شود که امکان اشتغال برای آنان فراهم شود.
کوثری ادامه داد: ایجاد اشتغال فقط به معنای آن نیست که همه افراد کار دولتی داشته باشند چرا که اگر تمرکز ما روی افزایش کار دولتی باشد، حجم دولت افزایش پیدا می‌کند که این موضوع باعث می‌شود بخش خصوصی نادیده گرفته شود.
وی افزود: توجه به فناوری روز و شرکت‌های دانش بنیان بسیار مهم است و ما باید از فناوری و ظرفیت‌های دانش بنیان در جهت تقویت تولید و اشتغال به نحو مطلوب استفاده کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه نظامی، سیاسی و دفاعی بسیار کارآمد بوده و به همه جهانیان نشان داده است در این عرصه‌ها توانمند است.
وی افزود: در سال جدید ما باید روی تقویت تولید و اشتغال‌زایی تمرکز و به گونه‌ای در این راستا حرکت کنیم که زیبنده نظام جمهوری اسلامی و ملت ما باشد.
کوثری در پایان خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم را دارد که برای تحقق شعار سال و در صورت ضرورت، قوانینی را به تصویب برساند و ما با قانون‌گذاری و ریل‌گذاری درست تلاش می‌کنیم که دولت شعار سال را به نحو احسن عملیاتی کند.

منبع : خبرگزاری مهر