آمادگی ۵ هزار مسجد استان فارس برای استقبال از ماه مبارک رمضان

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام حسین ملک مکان افزود: مراسم غبارروبی و تنظیف مساجد همزمان با سراسر کشور در روز پنج‌شنبه، ۱۱ فروردین‌ماه در همه نقاط استان فارس برگزار خواهد شد. او تصریح کرد: برای تنظیف و غبارروبی و عطرافشانی مساجد از ظرفیت ارکان مسجد و ساکنان محلات همان مساجد و حسینیه‌ها استفاده می‌شود، زیرا […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام حسین ملک مکان افزود: مراسم غبارروبی و تنظیف مساجد همزمان با سراسر کشور در روز پنج‌شنبه، ۱۱ فروردین‌ماه در همه نقاط استان فارس برگزار خواهد شد.
او تصریح کرد: برای تنظیف و غبارروبی و عطرافشانی مساجد از ظرفیت ارکان مسجد و ساکنان محلات همان مساجد و حسینیه‌ها استفاده می‌شود، زیرا مساجد متعلق به مردم هستند و همه می‌توانند در این کار خیر همراهی و مشارکت داشته باشند.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس با بیان اینکه ۴۰۰ مسجد و حسینیه در شیراز قرار دارند افزود: در ماه مبارک رمضان معمولاً همه مساجد، حسینیه‌ها و تکایای استان حتی مساجدی که ممکن است در طول سال به دلایلی تعطیل باشند، برای میزبانی از ماه خدا فعال هستند.
حجت الاسلام ملک‌مکان گفت: در ماه مبارک رمضان برنامه‌های مختلفی در مساجد مانند اقامه نمازهای جماعات یومیه، مراسم جزءخوانی و ترتیل‌خوانی قرآن، سخنرانی‌های مذهبی، تفسیر قرآن و کلاس‌های مختلفی در مساجد برگزار خواهند شد.

منبع : مهر نیوز