آمار تلفات کرونا در کردستان به ۱۱۲۵ نفر رسید

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: هم اکنون ۳۸۶ بیمار کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که سنندج با ۱۷۹ نفر بیشترین تعداد بستری شدگان را دارد. وی افزود: هم اکنون ۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و هر روز بر تعداد مبتلایان […]

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: هم اکنون ۳۸۶ بیمار کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که سنندج با ۱۷۹ نفر بیشترین تعداد بستری شدگان را دارد.
وی افزود: هم اکنون ۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و هر روز بر تعداد مبتلایان افزوده می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: متأسفانه آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون به هزار و ۱۲۵ نفر رسیده است.
رضاعی اعلام کرد: تاکنون ۴۵۱ نفر در سنندج، ۱۹۸ نفر در سقز، ۱۰۴ نفر در مریوان، ۹۲ نفر در بانه، ۷۳ نفر در قروه، ۷۱ نفر در کامیاران ،۶۴ نفر در دیواندره، ۵۱ نفر در بیجار، ۱۸ نفر در دهگلان و سه نفر در سروآباد بر اثر کرونا جان باخته‌اند.
وی تاکید کرد: انتظار می‌رود شهروندان همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم حضور در تجمعات، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک را رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.