آمریکا اجازه حضور در مذاکرات وین را ندارند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا میز گفت‌وگو را ترک و خلاف حقوق بین‌الملل و خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ عمل کرد، از این رو اجازه حضور در مذاکرات وین را ندارند.

به گزارش  سردبیر پرس، ابوالفضل عمویی، با اشاره به مذاکرات وین گفت: از دید ما مذاکراتی که در حال حاضر در وین در جریان است مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ است آنهم برای اینکه طرف ۱+۴ گفت‌وگویی‌هایی با آمریکا دارد و می‌توانند آن‌ها را به مرحله برسانند که بخواهند به مسیر تعهدات خود بازگردانند.

آمریکایی‌ها اجازه حضور در مذاکرات وین را ندارند

وی اظهار داشت: آمریکا میز گفت‌وگو را ترک  و خلاف حقوق بین‌الملل و خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ عمل کرد، از این رو اجازه حضور در مذاکرات وین را ندارند؛ به این دلیل که ایران به عنوان عضو اصلی این گفت‌وگوها، آنها را مجاز برای این گفت‌وگو نمی‌داند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که سیاست فشار حداکثری علیه ایران را کنار گذاشته‌اند تصریح کرد: از دید ما سیاست فعلی آمریکا مبتنی بر تحریم‌های ظالمانه علیه ایران است و اگر واقعاً می‌خواهند سیاست شکست خورده را کنار بگذارند باید تحریم‌ها را به صورت یک‌باره لغو کنند و ایران هم بتواند لغو تحریم‌ها را مورد راستی آزمایی قرار دهد.

عمویی با بیان اینکه روند فعلی گفت‌وگوها از دید ما برای تعیین وظایف آمریکا جهت لغو کلیه تحریم‌هاست، تاکید کرد: از این رو نمایندگان کشور ما در وین می‌بایست از موضع اصولی جمهوری اسلامی دفاع کنند و می‌کنند لذا از این جهت انتظار داریم طرف مقابل دست از سیاست شکست خورده خود که نتیجه‌ای جز تخریب شرایط بین‌المللی و آسیب رساندن به مردم ایران نداشته بردارد و تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند.