آمریکا احتمالا نتواند جنگنده‌های اف-۱۶ را تحویل تایوان دهد

به گزارش سردبیر پرس، نشریه بلومبرگ با اشاره به نامه اخیر گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا استدلال می‌کند که آمریکا احتمالاً نتواند جنگنده‌های اف -۱۶ را به موقع در اختیار تایوان قرار دهد. به نوشته بلومبرگ «قانونگذاران آمریکایی در هفته‌های اخیر نگرانی‌های خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند که آیا تعهدات نظامی آمریکا […]

به گزارش سردبیر پرس، نشریه بلومبرگ با اشاره به نامه اخیر گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا استدلال می‌کند که آمریکا احتمالاً نتواند جنگنده‌های اف -۱۶ را به موقع در اختیار تایوان قرار دهد.
به نوشته بلومبرگ «قانونگذاران آمریکایی در هفته‌های اخیر نگرانی‌های خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند که آیا تعهدات نظامی آمریکا به اوکراین، اسرائیل تایوان از توانایی واشنگتن برای مقابله همزمان در جنگ‌های مختلف بیشتر نیست.»
اخیراً بیش از ۲۰ نفر از قانونگذاران جمهوری‌خواه با ارسال نامه‌ای به «فرانک کندال» فرمانده نیروی هوایی آمریکا، نگرانی خود را نسبت به تداوم مشکلات در تولید و صادرات جنگنده‌های اف -۱۶ اعلام کردند.
نویسندگان این نامه از کیندل خواسته اند تا بر ارائه کمک های نظامی وعده داده شده به تایوان تمرکز کند. قانونگذاران افزودند که آمریکا «نمی‌تواند به نزدیک‌ترین دوستان خود وعده‌های بیش از حد بدهد». این قانونگذاران همچنین از فرمانده نیروی هوایی خواستند تا ۱۸ دسامبر گزارشی در این باره تهیه کند.