آمریکا بسته تسلیحاتی یک میلیارد دلاری به اوکراین ارسال می‌کند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، آمریکا قصد دارد تا بسته تسلیحاتی جدیدی به ارزش یک میلیارد دلار شامل موشک‌های پیشرفته و سامانه‌های پرتاب و سایر تسلیحات را به اوکراین ارسال کند. رویترز به نقل از سه مقام آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، گزارش داد که «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا هنوز […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، آمریکا قصد دارد تا بسته تسلیحاتی جدیدی به ارزش یک میلیارد دلار شامل موشک‌های پیشرفته و سامانه‌های پرتاب و سایر تسلیحات را به اوکراین ارسال کند.
رویترز به نقل از سه مقام آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، گزارش داد که «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا هنوز این بسته را به طور رسمی تأیید نکرده اما ارزش بسته تسلیحاتی مورد نظر یک میلیارد دلار اعلام شده و تسلیحاتی از جمله سامانه موشک توپخانه موسوم به HIMARS، موشک‌های زمین به هوا NASAMS و بیش از ۵۰ دستگاه نفربر زرهی را شامل می‌شود.
واشنگتن دوشنبه گذشته نیز از کمک نظامی جداگانه‌ای به ارزش حدود ۵۵۰ میلیون دلار برای اوکراین رونمایی کرد.
به نوشته رویترز، آمریکا تاکنون در مجموع ۱۶ سامانه موشک توپخانه HIMARS را به اوکراین ارسال کرده است؛ این سامانه موشکی دوربرد قادر است اهداف داخل قلمرو روسیه را از مسافت زیاد مورد هدف قرار دهد.
رویترز اعلام کرده که این بسته تسلیحاتی جدید احتمالاً تا دوشنبه هفته جاری به طور رسمی معرفی خواهد شد؛ در این صورت، مجموع کمک‌های امنیتی- نظامی واشنگتن به کی‌یف از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه (پنجم اسفندماه)، به حدود ۱۰ میلیارد دلار خواهد رسید.