آمریکا در تدارک دیدار با مقامات چین در داووس است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپوتنیک، وزیر خزانه داری آمریکا احتمالاً دیدار با معاون نخست وزیر چین را در دستور کار حضور خود در مجمع جهانی اقتصاد دارد. پرتال خبری امریکن امروز دوشنبه به نقل از یک مقام وزارت خزانه داری گزارش داد «جنت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا قصد دارد در ۱۸ […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپوتنیک، وزیر خزانه داری آمریکا احتمالاً دیدار با معاون نخست وزیر چین را در دستور کار حضور خود در مجمع جهانی اقتصاد دارد.
پرتال خبری امریکن امروز دوشنبه به نقل از یک مقام وزارت خزانه داری گزارش داد «جنت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا قصد دارد در ۱۸ ژانویه در جریان برگزاری مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در سوئیس با «لیو هی» معاون نخست وزیر چین دیدار کند. هدف از این دیداراحیا و تثبیت روابط بین دو کشورعنوان شده است.
این مقام مطلع اعلام کرد که مذاکرات طرف آمریکایی و چینی در داووس بر اقتصاد جهانی متمرکز خواهد بود.
پنجاه و سومین نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد از ۱۶ تا ۲۰ ژانویه در داووس برگزار می شود. بحران انرژی و غذا، تورم بالای جهانی، سرمایه گذاری در فناوری های نوظهور و همچنین خطرات ژئوپلیتیک فعلی برای اقتصاد جهانی از موضوعات اصلی در دستور کار امسال این مجمع است.
آمریکا و چین در مسائل زیادی با هم اختلاف نظر دارند. مسئله تایوان یکی از این موضوعات است. چین جزیره تایوان را بخشی از قلمرو خود می‌داند و اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا و غرب از جمله فروش سلاح به این جزیره را نقض سیاست «چین واحد» تلقی کرده و بارها نسبت به آن هشدار داده است.