آمریکا در تلاش برای ایجاد ناتوی آسیایی است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از گاردین، کره شمالی امروز چهارشنبه و چند ساعت مانده به دیدار «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با رهبران ژاپن و کره جنوبی، واشنگتن و متحدانش را به تلاش برای ایجاد یک ناتوی آسیایی برای مهار کردن پیونگ یانگ متهم کرد. خبرگزاری رسمی کره شمالی در این باره اعلام […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از گاردین، کره شمالی امروز چهارشنبه و چند ساعت مانده به دیدار «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با رهبران ژاپن و کره جنوبی، واشنگتن و متحدانش را به تلاش برای ایجاد یک ناتوی آسیایی برای مهار کردن پیونگ یانگ متهم کرد.
خبرگزاری رسمی کره شمالی در این باره اعلام کرد: آمریکا با بی توجهی به تقاضای امنیتی اولیه و نگرانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه، مصمم به همکاری نظامی با دست نشانده ها و آلت های دست خود است.
قرار است بایدن در حاشیه نشست سران ناتو در شهر مادرید پایتخت اسپانیا با «فومیو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن و «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی دیدار و درباره برنامه های هسته ای و موشک های بالستیک کره شمالی گفتگو کند.
پیونگ یانگ نسبت به برنامه های آمریکا، ژاپن و کره جنوبی برای اجرای رزمایش ترکیبی کشف موشک و ردیابی موشک در نزدیکی هاوایی در ماه آگوست واکنشی خشمگینانه نشان داده است.
کره شمالی همچنین مانورهای نظامی مشترک بین نیروهای نظامی آمریکا و کره جنوبی را به عنوان اقدامی برای تهاجم محکوم و همچنین اعلام کرده که حضور نظامی آمریکا و همکاری های نظامی اش با کشورهای منطقه امنیت پیونگ یانگ را به خطر می اندازد.