آمریکا عامل پرورش فساد در لبنان است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از العهد، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه شنبه در سخنانی مداخله‌های ایالات متحده آمریکا را عامل اصلی بحران‌های چند سال اخیر لبنان برشمرد. شیخ نعیم قاسم در سخنرانی خود در مراسم فارغ‌التحصیلی دانش آموزان مدرسه المصطفی در ضاحیه جنوبی بیروت توضیح داد: «مداخله آمریکا در […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از العهد، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه شنبه در سخنانی مداخله‌های ایالات متحده آمریکا را عامل اصلی بحران‌های چند سال اخیر لبنان برشمرد.
شیخ نعیم قاسم در سخنرانی خود در مراسم فارغ‌التحصیلی دانش آموزان مدرسه المصطفی در ضاحیه جنوبی بیروت توضیح داد: «مداخله آمریکا در لبنان در کنار فساد طبقه حاکم، دو علت بحران اقتصادی و اجتماعی کشور است».
وی در ادامه اشاره کرد: «دلایل مختلفی برای بحرانی شدن اوضاع در لبنان وجود دارد، اما آمریکا و فساد مهمترین عوامل هستند».
شیخ نعیم قاسم با اشاره به اینکه فساد در لبنان با حمایت آمریکا از سران فاسد تقویت می‌شود، تأکید کرد: «نقش آمریکا در نابودی اقتصاد لبنان ثابت شده است. آنها تحریم‌ها را اعمال و نظام بانکی را ورشکسته کردند و اجازه تعامل با کشورهای دیگر را ندادند».
او گفت: «آمریکایی ها قانون سزار را علیه سوریه تصویب و از همکاری و تعامل اقتصادی با همسایه خود یعنی لبنان ممانعت کردند. برخی از گروه‌های موسوم به جامعه مدنی لبنان از سفارت آمریکا مبالغ هنگفتی دریافت می‌کنند تا کشور را ویران کنند و افکار عمومی را تغییر دهند و با جریان مقاومت مقابله کنند. آمریکایی‌ها با فشار خود ۸۰ درصد جامعه را زیر خط فقر قرار دادند».
معاون دبیرکل حزب الله در پایان بر شکست طرح‌های ایالات متحده در افغانستان تأکید کرد.

منبع : مهر نیوز