«آنگلا مرکل» برای آخرین بار به فلسطین اشغالی سفر می کند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از دویچه وله، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان قرار است در آخرین سفر رسمی خود به فلسطین اشغالی سفر کند؛ سفری که قرار بود در ماه آگوست انجام شود اما در لحظات آخر به دلیل تحولات افغانستان به تأخیر افتاد. هرچند که از این سفر به عنوان یک سفر کاری […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از دویچه وله، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان قرار است در آخرین سفر رسمی خود به فلسطین اشغالی سفر کند؛ سفری که قرار بود در ماه آگوست انجام شود اما در لحظات آخر به دلیل تحولات افغانستان به تأخیر افتاد.
هرچند که از این سفر به عنوان یک سفر کاری یاد می‌شود، اما در واقع یک سفر خداحافظی برای ۱۶ سال صدارت اعظمی مرکل بشمار می‌رود.
در این سفر، صدراعظم کهنه کار آلمان قرار است با «نفتالی بنت» نخست وزیر جدید اسرائیل دیدار کند و پیش بینی می‌شود که پیچیدگی‌های ائتلاف سازی یکی از موضوعات مورد بحث میان این دو مقام باشد.
به گزارش مهر، صدر اعظم آلمان آخرین بار در سال ۲۰۱۸ به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و همچنین قرار بود در بازه زمانی ۲۸ الی ۳۰ آگوست نیز به تل آویو سفر کند که برنامه وی به دلیل تخلیه نظامیان آلمانی از افغانستان به تعویق افتاد.
صدراعظم آلمان قرار است به زودی دولت را به حزب برنده انتخابات آلمان یعنی حزب سوسیال دموکرات تحویل داده و پس از ۱۶ سال از راس هرم قدرت آلمان کنار برود.

منبع : مهر نیوز