«آیت الله بهجت» اسوه ستیز با رذائل اخلاقی و هوای نفس بود

به گزارش سردبیر پرس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در پیامی به مناسبت فرارسیدن «دوازدهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره)» جهت پوشش خبری به حضور تقدیم می‌گردد. در متن این پیام آمده است: بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری دوازدهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت فومنی (رحمت‌الله علیه)، مرجع عالیقدر، […]

به گزارش سردبیر پرس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در پیامی به مناسبت فرارسیدن «دوازدهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره)» جهت پوشش خبری به حضور تقدیم می‌گردد.
در متن این پیام آمده است:
بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری دوازدهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت فومنی (رحمت‌الله علیه)، مرجع عالیقدر، فقیه وارسته، مجاهد متقی، عارف صاحب کرامت، معلم مشفق، زاهد ساده‌زیست و عبد صالح خداوند است که با ممارست و خودسازی در طول عمر پر برکت خویش نمونه‌ای کامل از یک انسان الهی و عالمی ربانی را معرفی کرد. ایشان در جبهه ستیز با رذائل اخلاقی و در جهاد اکبر با هوای نفسانی اسوه بود و با تحصیل دانش و اخلاق هماره در دایره جاذبه الهی قرار داشت و هرگز به ظواهر دنیا چشم ندوخت، به مطامع دنیوی سرگرم نشد و با نگاه خداخواهانه به حقیقت جاودان دنیا نگریست و در نهایت سربلند به یگانه معبود جهان هستی پیوست.
آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره) یکی از نوادر تاریخ معاصر جهان است که همه عمر عابدانه زیست و در زمره اولیای خدا و ابرار قرار داشت؛ ارتباط ناگسستنی با خداوند متعال، گفتار و رفتار برگرفته از سیره معصومین (ع)، ذکرهای پیوسته، نمازهای عاشقانه و شب‌زنده‌داری‌های عارفانه از ایشان شخصیتی ممتاز و چهره‌ای بی‌مثال ساخت و لحظه لحظه عمر این عالم فرزانه در عرصه تعلیم و تعلم، زندگی شخصی و اجتماعی، مواضع انقلابی و اسلامی برای مؤمنان و مسلمانان جهان عبرت‌انگیز است. آوازه فقاهت، خداجویی، هواستیزی، ساده‌زیستی، مردم‌دوستی، شهرت‌گریزی و فروتنی این عالم ربانی در جهان اسلام پیچیده است و در کنار ربانیت، معنویت و رأفت، حمایت همیشگی از انقلاب اسلامی، اعلام مواضع شفاف علیه استکبار جهانی و حساسیت ویژه نسبت به سرنوشت امت اسلام به‌ویژه ملت مظلوم فلسطین ابعاد انقلابی شخصیت ایشان را به نمایش می‌گذارد.
آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره) با بندگی محض حضرت باری تعالی، ولایتمداری و تبلیغ دین مبین اسلام و ترویج احکام اسلامی همچون خورشیدی مشعشع بر قله رفیع تعالی انسانیت، معنویت و اخلاق درخشید و نور معرفت و امید را بر ضمیر تشنه مشتاقان و دوستداران اسلام ناب محمدی (ص) تابانده است تا ظلمات نادانی، ضعف و زبونی بشریت با پرتو نور الهی روشن گردد.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن بزرگداشت یاد و خاطره مرجع عالیقدر جهان اسلام حضرت آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت فومنی (ره)، از محققان، پژوهشگران، نویسندگان، خطبا و گویندگان دعوت می‌نماید تا با تحقیق و تدقیق در سیره نظری و عملی این عالم ربانی و سالک واصل و همچنین دیگر مفاخر دینی و علمی استان گیلان زمینه‌های انتقال فرهنگ اسلامی و انقلابی به نسل جوان و تربیت نیروهای ارزشی و پویا در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در سایه منویات ولی‌امر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را فراهم آورند.

منبع : خبرگزاری مهر