آیین وداع با شهدای«خان طومان» در میدان امام حسین(ع) برگزار شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آئین وداع و بدرقه پیکر شهدای «خان طومان» عصر امروز (پنج شنبه ۱۳ مرداد ماه) با حضور گسترده مردم تهران در میدان امام حسین (ع) برگزار شد. حضور گسترده «یاران حاج قاسم» در اجتماع تهرانی‌ها حضور پرشور مردم در عصرِ گرم ۱۳ مرداد جهت وداع با شهدای جبهه مقاومت قابل […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آئین وداع و بدرقه پیکر شهدای «خان طومان» عصر امروز (پنج شنبه ۱۳ مرداد ماه) با حضور گسترده مردم تهران در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.
حضور گسترده «یاران حاج قاسم» در اجتماع تهرانی‌ها

حضور پرشور مردم در عصرِ گرم ۱۳ مرداد جهت وداع با شهدای جبهه مقاومت قابل توجه بود، علاوه بر این حضور تعدادی ایستگاه صلواتی و موکب‌های حسینی به همت رده‌های مقاومت بسیج سپاه تهران بزرگ به منظور پذیرایی از زائران شهدا در خیابان‌های ۱۷ شهریور، انقلاب و دماوند دایر شده بود.
«حیدر یا حیدر»، «ما منتقم نبرد خانطومان هستیم»، «یا زهرا» هم از شعارهایی بود که «یاران حاج قاسم» در اجتماع گسترده تهرانی‌ها یک صدا فریاد می‌زدند.
در این مراسم، مداحان اهل بیت (ع) هم به مدیحه‌سرایی پرداختند.
آرزوی سردار مستجاب شد!
همسر شهید اسکندری در این مراسم، طی سخنانی گفت: خدمت به نظام، انقلاب اسلامی و احساس مسئولیت و دفاع از حریم مسلمین در برابر تروریست‌های داعشی از شاخصه‌های شهید اسکندری بود. او می‌گفت اگر نیاز باشد برای دفاع از اسلام تا دورترین نقطه از جهان خواهم رفت و آنقدر می‌جنگم تا شهادت را به دست بیاورم.
وی با بیان اینکه این چه سِر و رازی بود که همچون شهدای کربلا به شهادت رسیدید؟، افزود: بین شما و خانم زینب چه سری بود که او شما را خرید. شما شهدا با شهادتان نام نیک از خود باقی گذاشتید.
همسر شهید اسکندری تاکید کرد: باید حرف دل شهدا را شنید. وقتی وارد شهرها می‌شوند حال و هوای شهر تغییر می‌کند.پیام شهدا این است که مبادا از امانتی که خدا به ما داده است غافل بشویم.
وی با اشاره به اینکه سیره شهدا مقاومت است، اظهار کرد: شهید اسکندری خود شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد و آرزوی او مستجاب شد.

سخنران این مراسم نیز سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران بود.روابط عمومی سپاه پاسداران ۹ مرداد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای پیگیری دستور سردار سرافراز سپاه اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر پیگیری ویژه مفقودین محور خان طومان، با عنایات الهی و تلاش‌های مستمر و شبانه روزی گروه تفحص، هویت پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم از استان‌های مازندران، البرز و فارس با نام‌های سردار شهید «عبدالله اسکندری»، سردار شهید «رحیم کابلی»، شهید والامقام «مصطفی تاش موسی»، شهید والامقام «محمد امین کریمیان» و شهید والامقام «عباس آسمیه»، از طریق تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک سپاه شناسایی و تأیید گردید و پیکرهای مطهر این شهدای والامقام به میهن اسلامی بازگشت.