ابوظبی و ریاض سرعقل بیایند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المسیره، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با اشاره به عملیات موفق ارتش و کمیته های مردمی یمن در عمق امارات، اعلام کرد: عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن غافلگیرکننده نبود. وزارت خارجه یمن با اشاره به اینکه این عملیات به دنبال هشدارهای قبلی انجام شده است […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المسیره، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با اشاره به عملیات موفق ارتش و کمیته های مردمی یمن در عمق امارات، اعلام کرد: عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن غافلگیرکننده نبود.
وزارت خارجه یمن با اشاره به اینکه این عملیات به دنبال هشدارهای قبلی انجام شده است به محاسبات اشتباه عربستان و امارات درباره این هشدارها اشاره کرد و در ادامه تاکید کرد: موضع رهبران سیاسی و دولت نجات ملی یمن همچنان با صلح واقعی است که امنیت وثبات ملت یمن را تامین کند. زمان آن فرا رسیده است که ابوظبی و ریاض سرعقل بیایند و منافع ملتهای منطقه را مقدم شمرند و از فرصت صلح مطرح شده استفاده کنند و جنگ را متوقف کنند.
در بیانیه وزارتخارجه یمن آمده است: گزینه صلح مطرح است اما باید فوراً اقدامات اعتماد ساز که در راس آنها بازگشایی فرودگاه صنعا و رفع محاصره بندر الحدیده است، انجام شود.
پارلمان یمن: گزینه ای به غیر از پاسخ به حملات متجاوزان برای یمن نمی ماند
پارلمان یمن هم ضمن تبریک عملیات طوفان یمن۳ به عمق امارات، اعلام کرد: عملیات طوفان یمن ۳ در راستای واکنش مشروع است تا دشمن از حملات خود به یمن دست بردارد. یمن دست بسته نخواهد ماند.
پارلمان صنعا تاکید کرد: ملت یمن از تبعات محاصره شدید رنج می برد و جنایات و کشتار زیادی علیه آن از سوی متجاوزان رخ می دهد. ما کشتار زنان و کودکان یمنی را محکوم می کنیم. عملیات طوفان یمن ۳ در عمق امارات را مورد تمجید قرار می دهیم و این واکنشی به حملات به ملت یمن است. متجاوزان همچنان هشدارهای متوالی را نادیده می گیرند. اقدامات کشورهای ائتلاف سعودی برای ارتش یمن و ملت یمن گزینه ای غیر از پاسخ دادن به حملات نمی گذارد.

منبع : مهر نیوز