اتاق بازرگانی حامی شیوه‌های نوین و دیجیتال محور کسب و کار است

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: کسب و کار‌های دیجیتال، از بخش‌های آینده دار اقتصاد کشور است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه،اتاق بازرگانی، نظام صنفی رایانه‌ای و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه به منظور توسعه اقتصاد دیجیتال استان تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه امضا کردند.  کیوان کاشفی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اتاق […]

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: کسب و کار‌های دیجیتال، از بخش‌های آینده دار اقتصاد کشور است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه،اتاق بازرگانی، نظام صنفی رایانه‌ای و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه به منظور توسعه اقتصاد دیجیتال استان تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه امضا کردند. 
کیوان کاشفی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی، نظام صنفی رایانه و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه گفت: کسب و کار‌ها نباید از شیوه‌های نوین تجارت جهانی عقب بمانند
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، در نشست امضای این تفاهم‌نامه، از روش‌های نوین کسب و کار که بواسطه پیشرفت تکنولوژی و حوزه‌ IT در تمام دنیا و از جمله ایران جای خود را در اقتصاد باز کرده یاد کرد و گفت: در کشور ما نیز به جهت نیروهای متخصص و تحصیل‌کرده‌ پتانسیل‌های فراوانی در حوزه اقتصاد دیجیتال وجود دارد.
وی افق کسب و کارهای دیجیتال را در ایران روشن دانست و عنوان کرد: به رغم آنکه گاهی شاهد تنگناهایی در حوزه زیرساخت‌ها و بسترهای IT هستیم، اما جهش‌هایی که در این حوزه رخ داده قابل توجه است.
رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه فرهنگ مردم نیز با کسب و کارهای دیجیتال و برپایه “وب” آمیخته شده، عنوان کرد: تقریبا همه واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی نیز توجه به حوزه دیجیتال را در کنار سایر فعالیت‌های خود مدنظر قرار داده‌اند.
کاشفی معتقد است، چنانچه فضای کشور از نظر تعامل با کشورهای مختلف دنیا باز شود، مواجهه بیشتری با کسب و کارهای دیجیتال دنیا خواهیم داشت و باید برای چنین ایامی آماده باشیم.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه امروز بخش خدمات که یکی از حوزه‌های مهم اقتصاد دیجیتال است نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای کشور دارد، یادآور شد: امروز دیگر با دلار ۴۰ هزار تومانی اشتغالزایی در حوزه صنعت صرفه اقتصادی چندانی ندارد و باید به سمت حوزه خدمات برویم.
کاشفی بر لزوم تعامل با تشکل‌هایی که در حوزه اقتصاد دیجیتال فعالیت دارند نیز تاکید کرد و یادآور شد: رویه اصلی ما این است که اگر در این حوزه‌ها تشکل موفقی داریم، از ظرفیت آن استفاده کنیم و دیگربه دنبال راه‌اندازی تشکل‌های جدید و موازی کاری نباشیم. .
وی افزود: چنانچه روزی دروازه‌های کشور باز شود نیاز ما به اقتصاد و کسب و کار‌های دیجیتال دو چندان خواهد شد
رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: اتاق بازرگانی حامی شیوه‌های نوین و دیجیتال محور کسب و کار است

منبع : سردبیر پرس