اتحادیه‌اروپا حمله تروریستی دیروز در قندوز افغانستان را محکوم کرد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وبگاه سرویس خارجی اتحادیه‌اروپا، «پیتر استانو» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه با صدور بیانیه‌ ای حمله تروریستی دیروز به مسجدی در «قندوز» واقع در شمال افغانستان را محکوم کرد و خواستار مجازات محاکمه عاملان این حملات شد. سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وبگاه سرویس خارجی اتحادیه‌اروپا، «پیتر استانو» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه با صدور بیانیه‌ ای حمله تروریستی دیروز به مسجدی در «قندوز» واقع در شمال افغانستان را محکوم کرد و خواستار مجازات محاکمه عاملان این حملات شد.
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص اعلام کرد: عاملان حمله بزدلانه به مسجدی در قندوز باید محاکمه شوند. حقوق و امنیت تمامی مردم افغانستان صرفنظر از قومیت و مذهب آن‌ها باید حفاظت شود. تداوم حملات تروریستی، مانع بزرگی برای صلح و ثبات در افغانستان است.
گروهک تکفیری تروریستی داعش پیشتر مسئولیت انفجار دیروز در مسجد سید آباد در منطقه خان آباد واقع در ولایت قندوز افغانستان را بر عهده گرفت.
ظهر دیروز انفجاری هنگام اقامه نماز در مسجد شیعیان رخ داد.
بنا بر اعلام برخی منابع همچون خبرگزاری آوا تعداد شهدا ۲۰ نفر اعلام شد و الجزیره شمار شهدا را ۶۰ نفر و مجروحان را ۱۰۷ تن اعلام کرده است. خبرگزاری فرانسه نیز شمار شهدا را ۵۰ نفر و مجروحان را ۱۴۰ نفر اعلام کرده است. شماری از مجروحان این انفجار به بیمارستان منتقل شده‌اند.
طبق گزارش‌ها این انفجار حدود ساعت ۱۳:۳۰ روز گذشته به وقت محلی رخ داد. جمعیت زیادی برای اقامه نماز جمعه جمع شده بودند که عامل انتحاری یک بمب را در داخل مسجد منفجر کرد.

منبع : مهر نیوز