اتخاذ تمهیدات لازم برای تامین مرغ و تخم مرغ ماه رمضان در قم

به گزارش سردبیر پرس، سید محمد تقی شاهچراغی با حضور در یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور، از فرآیند ورود مرغ زنده، تا کشتار و آماده سازی برای عرضه به بازار مصرف بازدید کرد. استاندار قم در ادامه و در نشستی با مسئولان این واحد تولیدی، گفت: رعایت موازین شرعی و مسائل بهداشتی در کشتارطیور، اصل […]

به گزارش سردبیر پرس، سید محمد تقی شاهچراغی با حضور در یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور، از فرآیند ورود مرغ زنده، تا کشتار و آماده سازی برای عرضه به بازار مصرف بازدید کرد.
استاندار قم در ادامه و در نشستی با مسئولان این واحد تولیدی، گفت: رعایت موازین شرعی و مسائل بهداشتی در کشتارطیور، اصل بسیار مهمی است که خوشبختانه در این کشتارگاه این موارد به خوبی رعایت می‌شود.
شاهچراغی بر اهمیت حمایت از امر تولید اشاره و تصریح کرد: با حضور کارشناسان و متخصصان امر و تسهیل در فرآیندهای قانونی، شرایطی ایجاد شود تا ازظرفیت های موجود در این کشتارگاه در راستای توسعه تولیدات وعرضه به بازار مصرف استفاده مناسبی شود.
وی ادامه داد: از سوی دستگاه‌های ملی نیز در زمینه ایجاد زیر ساخت‌های حمایتی و تولید محصولات بسته بندی شده دام و طیور پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.
استاندار قم همچنین با قدردانی از تلاش تولیدکنندگان و عوامل دست اندرکار تأمین کالاها و مواد پروتئینی مورد نیاز شب عید استان، بر لزوم پیگیری جدی برای رفع مشکلات و دغدغه‌های تولیدکنندگان و نیروی کار شاغل در بخش دام و طیور تاکید کرد.
شاهچراغی همچنین با اشاره در پیش بودن ماه مبارک رمضان، خواستار اتخاذ تمهیدات لازم در زمینه تأمین مرغ و تخم مرغ مورد نیاز این ایام و پیشگیری از بروز هر گونه کمبود و کاستی در این بازار شد.

منبع : مهر نیوز