اتفاقات صحنه سیاسی عراق خارج از سازوکارهای قانونی است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از سومریه نیوز، «ثائر مخیف» عضو ائتلاف دولت قانون عراق به رهبری نوری المالکی سخنانی را در خصوص تحولات سیاسی اخیر این کشور مطرح کرد. بر اساس این گزارش، این عضو ائتلاف دولت قانون عراق تصریح کرد: اتفاقات صحنه سیاسی عراق خارج از سازوکارهای قانونی است. دعوت به سمت […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از سومریه نیوز، «ثائر مخیف» عضو ائتلاف دولت قانون عراق به رهبری نوری المالکی سخنانی را در خصوص تحولات سیاسی اخیر این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، این عضو ائتلاف دولت قانون عراق تصریح کرد: اتفاقات صحنه سیاسی عراق خارج از سازوکارهای قانونی است. دعوت به سمت و سوی برگزاری مجدد انتخابات نشانگر ضعف فرایند سیاسی این کشور است.
پیشتر محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق از خواسته مقتدی صدر رهبر جریان صدر برای برگزاری انتخابات زودهنگام حمایت کرد. وی در صفحه توئیتر خود نوشت: پارلمان نماینده ملت عراق است و کسانی که در این محل اجتماع کردند بخشی از بدنه جامعه عراق هستند که هرگز نمی‌توان خواسته آنان برای انتخابات زودهنگام را نادیده گرفت.
رئیس پارلمان عراق ادامه داد که ما با برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام بر اساس زمانبندی مورد توافق موافقیم تا فرایند دموکراتیک زیر پرچم قانون و تفاهم و در راستای انسجام با منافع عالی ملی مجددا آغاز شود.

منبع : مهر نیوز