اجرای رزمایش «سطح A مقابله با عملیات تروریستی»در بیجار

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مدیرعامل پدافند استان کردستان پیش از ظهر سه شنبه در رزمایش رزمایش منطقه‌ای «سطح A مقابله با عملیات تروریستی و خرابکارانه» که با حضور مدیران کل استانی و شهرستانی در محل پارک شاهد شهرستان بیجار برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: پدافند غیرعامل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مدیرعامل پدافند استان کردستان پیش از ظهر سه شنبه در رزمایش رزمایش منطقه‌ای «سطح A مقابله با عملیات تروریستی و خرابکارانه» که با حضور مدیران کل استانی و شهرستانی در محل پارک شاهد شهرستان بیجار برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: پدافند غیرعامل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و سالانه حملات سایبری بسیار زیادی به زیر ساخت‌های ما وارد می‌شود و دشمن در حال جنگ سایبری با ماست اما خوشبختانه در را رسیدن به اهداف شوم خود ناکام مانده است.
محمد رضایی افزود: در بحث پدافند غیرعامل هر اقدام انسان‌ساز و خرابکارانه که رخ دهد در حوزه پدافند غیرعامل ثبت می‌شود بنابراین لازم است تا زیرساخت‌های خود را در این مهم بیش از پیش تقویت کنیم.
وی به اهمیت بررسی راهکارهای صورت گرفته در مقابله با تهدید و آسیب‌ها اشاره کرد و بیان داشت: ما متأسفانه در امداد برخی بخش‌ها دچار روزمرگی شدیم منتظر وقوع اتفاق هستیم تا بعد اقدام شود باید تهدید و آسیب‌ها بررسی شود و راهکار مناسب برای آن اتخاذ شود.
وی اضافه کرد: سازمان پدافند غیرعامل بیست سال است که فعالیت دارد و باید سعی کنیم تا تمام نقاط ضعف خود را بررسی کنیم و حتی کوچک‌ترین روزنه‌ای که دشمن ممکن است از طریق آن وارد شود را مسدود کنیم و دشمنان را در راه رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذاریم.
مدیرعامل پدافند استان کردستان تاکید کرد: خوشبختانه توان نیروهای ما در جنگ‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری افزایش پیدا کرده است و دشمنان هم به این باور رسیده‌اند که توان مقابله با ما را ندارند.
رضایی تاکید کرد: با پیشرفت تکنولوژی حساسیت کار ما بیشتر شده است ورود هوش مصنوعی همانند یک تیغه دو لبه است که هم در راستای توسعه همه جانبه جهان امروزی استفاده می‌شود و هم می‌تواند در دست افراد غیرصالح و دشمنان قرار بگیرد بنابراین لازم است در این حوزه نیز اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم.
وی سازمان پدافند غیرعامل کشور را از اتکا و اقتدار بالایی برخوردار دانست و ابراز کرد: خوشبختانه رشته‌های دانشگاهی تا مقطع دکتری در حوزه پدافند غیرعامل وجود دارد و بنیه علمی و عملی جوانان ما در این حوزه قابل اتکا است و از نظر سخت افزار و نرم‌افزار این سازمان پیشرو است.
گفتنی است؛ رزمایش «سطح A» استان کردستان به میزبانی شهرستان بیجار با حضور استان‌های معین یک، شرکت گاز استان زنجان، منطقه ۷ عملیات انتقال گاز و حضور شهرستان‌های سنندج، قروه، دهگلان، دیواندره و سقز برگزار شد و ۳۱۰ نفر نیروی عملیاتی و مدیریتی در این رزمایش حضور دارند.

منبع : مهر نیوز