اجرای طرح‌های هادی در چهارمحال وبختیاری با کمبود اعتبار مواجه است

به گزارش سردبیر پرس، فرشید ریاحی سامانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاخص اجرای طرح‌های هادی در چهارمحال و بختیاری ۶۱ درصد است، اظهار کرد: اجرای این طرح‌ها در استان با کمبود اعتبارات مواجه است. وی شاخص نیمه تمام بودن معابر روستایی را ۳۶ درصد عنوان کرد و ادامه داد: ۲۰ میلیارد […]

به گزارش سردبیر پرس، فرشید ریاحی سامانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاخص اجرای طرح‌های هادی در چهارمحال و بختیاری ۶۱ درصد است، اظهار کرد: اجرای این طرح‌ها در استان با کمبود اعتبارات مواجه است.
وی شاخص نیمه تمام بودن معابر روستایی را ۳۶ درصد عنوان کرد و ادامه داد: ۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات استانی و ۴۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی برای توسعه معابر روستایی در چهارمحال و بختیاری جذب شده است که این میزان اعتبار کافی نیست.
مدیر کل بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری ضریب نفوذ بهسازی در ۵۷۳ روستای بالای ۲۰ خانوار را ۶۱ درصد دانست و افزود: ۵۵ درصد از منازل مسکونی روستایی در «کوهرنگ» مقاوم سازی نشده است.
ریاحی با بیان اینکه از سال ۸۴ تاکنون سالیانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در چهارمحال و بختیاری ساخته می‌شود، عنوان کرد: مردم شهرستان «کوهرنگ» از طرح بازسازی منازل روستایی استقبال نکرده‌اند.
وی میزان بازسازی منازل روستایی در «کوهرنگ» را ۴۵ درصد دانست و گفت: میزان بازسازی و مقاوم سازی در سایر مناطق چهارمحال و بختیاری ۵۲ درصد است.
مدیر کل بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری کوچ‌رو بودن مردم «کوهرنگ» را یکی از علت‌های عدم استقبال از بازسازی منازل روستایی عنوان کرد و ادامه داد: سختی انتقال مواد و مصالح ساختمانی به روستاهای شهرستان «کوهرنگ» از دیگر علل عدم استثبال از این طرح است چرا که این مهم موجب افزایش هزینه‌های ساخت و ساز می‌شود.