اجرای ۱۵۰۰ برنامه دهه فجر توسط سپاه ناحیه بقیه الله شیراز

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ مجید علیپور ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: هرکسی به سهم خود در هر کجا که مشغول است باید از این انقلاب اسلامی پاسداری کند. او ادامه داد: بهمن ماه در تاریخ ملت ایران، روزهای بیاد ماندنی است و هیچ گاه از حافظه تاریخی مردم فراموش نخواهد شد، زیرا […]

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ مجید علیپور ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: هرکسی به سهم خود در هر کجا که مشغول است باید از این انقلاب اسلامی پاسداری کند. او ادامه داد: بهمن ماه در تاریخ ملت ایران، روزهای بیاد ماندنی است و هیچ گاه از حافظه تاریخی مردم فراموش نخواهد شد، زیرا در سال ۵۷ انقلابی توسط مردم جمهوری اسلامی ایران رقم خورد که در دنیا بی‌نظیر بود و امروز که ۴۳ سال از آن زمان می‌گذرد، علی‌رغم همه مشکلاتی که بوجود آمده و همه دشمنی‌های که ما شاهد آن بودیم اما انقلاب به راه خود ادامه می‌دهد.
فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله (عج) شیراز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد: بیانیه گام دوم در واقع طی کردن پله‌های ترقی با لحاظ قرار دادن تجربیاتی است که در گذشته شاهد آن بوده‌ایم.
وی افزود: در ۴۰ سال اول و مسیر نخست، انقلاب مسیری طی کرد که حاوی نکات، درس‌ها، عبرت‌ها و همچنین تجربیات مهمی بود که در گام دوم انقلاب باید به آن توجه کنیم.
او باز نشر آثار، حقایق، دستاوردها و همچنین حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی را وظایف اصحاب رسانه و مسئولیت دانست و گفت: در کنار باز نشر این حقایق باید به بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه کرد به خصوص برای نسل جوان و نوجوان که درک حضور در زمان انقلاب را نداشته‌اند و امروز با روایت‌های متعددی از حوادث انقلاب روبرو هستند لذا ما باید در این عرصه تلاش کنیم و نهایت توجه نسبت به این موضوع داشته باشیم.
فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله (عج) شیراز به یکی از مطالبات رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: جهاد تبیین یکی از موضوعات مهمی است که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید کرده‌اند؛ جهاد در قرآن و کلام معصومین بارها اشاره شده است.جهاد یک واژه مقدسی است که همه مردم و امت اسلامی عمل به آن را یک افتخار می‌دانند.
سرهنگ علی‌پور جهاد تبیین را یکی از مهمترین ضرورت‌های امروز برای پاسداری درست از انقلاب دانست و گفت: امروز در عرصه نظامی چنان قدرتی رسیده‌ایم که دشمن توان مقابله و دست‌اندازی را به خود نمی‌دهد اما در عین حال دشمن در عرصه‌های جنگ نرم با در اختیار داشتن ابزار قدرتمند رسانه تلاش دارد هرآنچه که از دوران دفاع مقدس نتوانست بدست بیاورد امروز ضربه اساسی از طریق فضای مجازی، رسانه و همچنین وارونه جلوه دادن حقایق و وقایع به اهداف خود برسد.
او به دستاورد انقلاب اسلامی بعد از جنگ اشاره کرد و افزود: بعد از جنگ در عرصه دیپلماتیک موفق شدیم که عراق و صدام به عنوان یک متجاوز در عرصه‌های بین‌المللی معرفی کنیم و اگر این اتفاق نیفتاده بود تا همین الان و آینده باید تاوان آن دوران پس می‌دادیم.اعتماد و اطمینان نکردن به آمریکا به عنوان مهمترین دستاوردی است که این نظام به آن دست یافت، چرا که کشورهایی که به آمریکا اعتماد کردند یا از بین رفته‌اند یا هیچ اختیاری از خود ندارند لذا امروز نمی‌توانیم کشوری را پیدا کنیم که با اعتماد و اطمینان به آمریکایی‌ها توانسته باشد به یک جایگاهی برسد.
فرمانده سپاه بقیه‌الله (عج) شیراز همچنین به برنامه‌های دهه فجر اشاره کرد و گفت: در مجموع بیش از ۱۵۰۰ برنامه توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت تدارک دیده شده است یکی از برنامه‌ها که پای ثابت اقدامات و فعالیت‌های مجموعه بسیج و سپاه است، موضوع محرومیت زدایی است که در این عرصه اقدامات متعددی را دنبال می‌کنیم از جمله بسته‌های معیشتی که به همت خیرین، کمک پایگاه‌ها و مساجد تهیه شده و در دهه مبارکه فجر بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود.
سرهنگ علی‌پور به مرمت ۵۲ منزل محرومیت به همت خیرین اشاره و عنوان کرد: امسال با همت خیرین، گروه‌های جهادی و اعتباراتی که از محل قرارگاه شهید اسکندری تامین می‌شود، این تعداد منزل مورد بهره برداری و در اختیار محرومین قرار خواهد گرفت.
او ادامه‌داد: مرمت دو باب مسجد، احداث شش باب منزل محرومین، احداث ۱۲ کارگاه اشتغال و تجهیز ۲۵ کارگاه اشتغال از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در این ایام است.
سرهنگ علی‌پور ساخت پایگاه‌های مقاومت، افتتاح پایگاه‌های مقاومت در مجموعه شهرک صنعتی شیراز و منطقه ویژه اقتصادی افتتاح نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در محلات و مساجد، میز خدمت، برگزاری اردوهای جهادی، اجرای طرح نذر رهایی، برگزاری مسابقات ورزشی، ویزیت رایگان مردم در مناطق محروم، راه‌اندازی کاروان‌های شادی خودروی، اتوبوس انقلاب، مسابقات ورزشی متعدد و پیاده‌روی خانوادگی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در دهه فجر است.

منبع : مهر نیوز