اجرای ۵۰ هزار هکتار جنگل کاری در ایلام طی سه سال گذشته

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رضا احمدی ظهر دوشنبه در جمع رؤسای روابط عمومی‌های ادارات منابع طبیعی استان ایلام اظهار کرد: روابط عمومی‌ها نقش بسیار ارزشمند و زبان گویای دستگاه‌ها هستند. وی ادامه داد: بدون شک همکاری و تعامل روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها می‌تواند عملکرد مثبت و موفقیت‌های یک سازمان را برای افکار عمومی بیان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رضا احمدی ظهر دوشنبه در جمع رؤسای روابط عمومی‌های ادارات منابع طبیعی استان ایلام اظهار کرد: روابط عمومی‌ها نقش بسیار ارزشمند و زبان گویای دستگاه‌ها هستند.
وی ادامه داد: بدون شک همکاری و تعامل روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها می‌تواند عملکرد مثبت و موفقیت‌های یک سازمان را برای افکار عمومی بیان کند.
احمدی تصریح کرد: خوشبختانه منابع طبیعی استان اقدامات بسیار خوبی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ منابع طبیعی در استان انجام داده و در این راستا نیز دست یاری به سمت همه روابط عمومی‌ها برای ترویج فرهنگ منابع طبیعی دراز می‌کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام ادامه داد: یکی از اقدامات مهمی که در سال‌های اخیر در دستور کار منابع طبیعی استان قرار گرفته است، توسعه نهالستان‌ها و کاشت و پرورش گونه‌های بومی درا ین نهالستان‌ها با ظرفیت بالا است.
وی گفت: باتوجه به ظرفیت، کیفیت و تنوع تولید نهال در نهالستان‌های ایوان و مهران باعث شده این دو بعنوان نهالستان‌های مادر در کشور شناخته شوند.
مدیرکل منابع طبیعی استان اظهار داشت: در سه سال اخیر میزان جنگل کاری در این استان به ۵۰ هزار هکتار رسیده، در حالی که این آمار در هشت سال گذشته ۷۰ هزار هکتار جنگل کاری بوده و قبل از انقلاب و پس از آن تنها ۱۰ هزار هکتار از اراضی استان جنگل‌کاری شده بود.
احمدی، توسعه باغات، بیابان‌زدایی و همچنین افزایش جنگل‌های دست کاشت را از دیگر اقدامات مهم در حوزه منابع طبیعی استان در چند سال اخیر برشمرد و افزود: از آنجا که اجرای طرح‌های آبخیزداری در ایلام موجبت توقف سیل در استان شده، مشابه این طرح به همه استان‌های کشور ابلاغ شده است.

منبع : مهر