احتمال وقوع دمای بالای ۵۰ درجه و بالاتر در خوزستان تا هفته جاری

محمد سبزه زاری به خبرنگار سردبیر پرس گفت: در بررسی نقشه‌های هواشناسی تا اواخر هفته جاری به ویژه در نیمه شرقی استان خوزستان جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی خواهد شد. وی عنوان کرد: در این ایام به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری احتمال وقوع رگبار و رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای در ارتفاعات شرقی، […]

محمد سبزه زاری به خبرنگار سردبیر پرس گفت: در بررسی نقشه‌های هواشناسی تا اواخر هفته جاری به ویژه در نیمه شرقی استان خوزستان جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی خواهد شد.
وی عنوان کرد: در این ایام به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری احتمال وقوع رگبار و رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای در ارتفاعات شرقی، جنوب شرقی و شمال شرقی خوزستان وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: همچنین در این ایام به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری احتمال وزش بادهای متوسط گاهی تندبادهای لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک محلی به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان وجود دارد.
وی خبر داد: از امروز تا اواخر هفته جاری وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر در اغلب نقاط خوزستان پیش بینی می‌شود و موج گرما دستکم تا اوایل هفته آینده در سطح استان تداوم دارد.
سبزه زاری گفت: در شبانه روز گذشته آبادان با ۵۱ و دهدز با ۲۲.۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط در خوزستان گزارش شده‌اند؛ همچنین در همین مدت نیز حداکثر دمای اهواز به ۴۸.۹ و حداقل به ۳۴.۵ درجه سانتیگراد رسیده است.