احداث خوابگاه متأهلی مهمترین اولویت برنامه ریزی دانشگاه ها باشد

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور بررسی زیرساخت های حوزه دانشجویی علوم پزشکی همدان، نشستی با حضور بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه، اصغری معاون فرهنگی و دانشجویی و نیاستی معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی همدان به میزبانی صندوق رفاه برگزار شد. معاون […]

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور بررسی زیرساخت های حوزه دانشجویی علوم پزشکی همدان، نشستی با حضور بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه، اصغری معاون فرهنگی و دانشجویی و نیاستی معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی همدان به میزبانی صندوق رفاه برگزار شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان در این نشست گزارشی کامل از اقدامات انجام شده در حوزه های دانشجویی از جمله تعمیرات اساسی خوابگاه های دخترانه ، خرید تجهیزات مورد نیاز خوابگاه های دانشجویی و اماکن ورزشی دانشگاه همدان ارائه داد.
در ادامه نشست رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت خوابگاه ها و نقش آن در ایجاد آرامش و ارتقای سطح علمی دانشجویان از اقدامات خوب دانشگاه در راستای بهبود وضعیت رفاهی دانشجویان به ویژه ارتقاء سطح خوابگاه های دانشجویی قدردانی کرد و چگونگی روند اخذ وام برای شروع پروژه ساخت خوابگاه دخترانه ریحانه ۲ را از معاون توسعه علوم پزشکی همدان پیگیر شد.
رحیمی با اشاره به اهمیت نظام خانواده به عنوان اساسی ترین موضوع نظام ارزشی جامعه بر لزوم احداث خوابگاه متأهلی تاکید کرد و افزود: تلاش در راستای احداث این خوابگاه و یا در صورت موجود بهسازی و تجهیز آن از ضروریات پروژه های رفاهی است و باید این مهم اولویت برنامه ریزی معاونت دانشجویی دانشگاه ها باشد و با همکاری و هم افزایی بتوانیم قدمی در جهت تسهیل ازدواج دانشجویان و تحکیم مبانی خانواده برداریم.
در ادامه نشست نیاستی معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی همدان گزارشی از اقدامات انجام شده جهت اخذ وام بانکی تبصره ۹ قانون بودجه ۱۴۰۰ و شروع عملیات اجرایی خوابگاه ریحانه ۲ را ارائه کرد و از پیگیری های صندوق جهت هماهنگی با بانک عامل در راستای رفع موانع، پیشرد و تسریع روند دریافت وام تشکر کرد و از رشد عملیات اجرایی این پروژه در آینده ای نزدیک اظهار امیدواری کرد.
وی همچنین در خصوص تاکید رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت بر توجه به محل اسکان دانشجویان متاهل از ساخت و تجهیز خوابگاه متاهلی در این دانشگاه خبر داد و گفت: احداث خوابگاه متأهلی با توجه به ضرورت موضوع یکی از مهم ترین فعالیت ها و اقدامات انجام شده در این دانشگاه است و به لطف خدا و همت مجمع خیرین سلامت همدان این خوابگاه در حال تکمیل و تجهیز است.
نیاستی اظهار داشت: همت خیرین برای تکمیل خوابگاه متاهلی اقدام ارزشمندی است که قطعا ماندگار خواهد ماند.
در پایان رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از حضور مسئولین دانشگاه همدان در صندوق رفاه ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم با بسترسازی خوبی که صورت گرفته است، همکاری و هم افزایی معاونت دانشجویی وزارت، صندوق رفاه و خود دانشگاه همدان منجر به اتفاقات خوبی در حوزه دانشجویی این دانشگاه شود.
به دنبال بازدید مدیر بودجه و اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از علوم پزشکی همدان در اواخر سال ۹۹ مقرر شده بود که با همکاری صندوق رفاه، دانشگاه علوم پزشکی همدان جهت ساخت خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۴۰۰ نفر با نام ریحانه ۲ بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین صندوق و بانک عامل، دانشگاه نسبت به اخذ وام بانکی بند الف تبصره ۹ قانون بودجه اقدام کند
بر اساس دستورالعمل مصوبه هیات امنا صندوق رفاه دانشجویان، بازپرداخت وام دریافت شده بعد از یک دوره تنفس به این صورت است که اصل وام پرداخت شده، توسط دانشگاه مذکور و یارانه سود کارمزد بانکی توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود.