احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند تقویت غیرت دینی است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار دبیر و معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: یکی ازدلایل قیام امام حسین(ع)، مسئله امر به معروف و نهی از منکر بود و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار دبیر و معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: یکی ازدلایل قیام امام حسین(ع)، مسئله امر به معروف و نهی از منکر بود و صریح تر از این نمی توان اهمیت این موضوع را بیان کرد.
وی افزود: هر چه اهمیت موضوعی بیشتر شود به طبع حساسیت دشمن نسبت به آن موضوع افزایش می یابد و باید سعی شود که جامعه نسبت به این مسئله مهم به پذیرش برسد.
امام جمعه یزد با تاکید بر حساس بودن نسبت به مسائل دینی تصریح کرد: دشمن با کمک رسانه و فضای مجازی و با هجمه های فراوان به دنبال سیاه نشان دادن موضوع امر به معروف و نهی از منکر هست و تا حدی در این زمینه به نتیجه رسیده به گونه ای که این فریضه الهی در جامعه کمرنگ شده است.
ناصری اظهار کرد: تلاش امام حسین (ع) در راستای نهی از منکر و امر به معروف به گونه ای بود که جان خود را در این راه فدا کرد و متاسفانه امروزه شاهد معروف شدن منکرات و منکر شدن معروفات در جامعه هستیم.
وی بیان کرد: کشور در زمینه امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی کرده و این کوتاهی از جانب دولت ها صورت گرفته و باید تلاش شود در این راستا اقداماتی جدی انجام شود.
امام جمعه یزد غیرت دینی را لازمه شجاعت در امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر در شوراها و سازمان ها باید به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد و فضای مورد نیاز برای انجام این فریضه مهم صورت گیرد.
وی افزود: در جامعه باید فضایی به وجود بیاید که بدون درگیری و خشونت، امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی کلمه تجلی یابد و این خود نیاز به تلاش پیوسته و کارشناسی شده دارد.

منبع : مهر نیوز