اختصاص ۱۰ درصد اعتبارات تملک دارایی به طرح های دانش بنیان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ارسلان ازهاری روز سه شنبه در دیدار با نخبگان استان در سنندج اظهار داشت: فعالیت‌های اقتصادی دانش بنیان در استان باید به سمت و سوی تولیدات رقابت پذیر و با خلق ثروت سوق پیدا کند. وی با اشاره به شعار سال، از تشکیل قرارگاه تحقق شعار سال در بخش تولید […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ارسلان ازهاری روز سه شنبه در دیدار با نخبگان استان در سنندج اظهار داشت: فعالیت‌های اقتصادی دانش بنیان در استان باید به سمت و سوی تولیدات رقابت پذیر و با خلق ثروت سوق پیدا کند.
وی با اشاره به شعار سال، از تشکیل قرارگاه تحقق شعار سال در بخش تولید اشتغال و دانش بنیان خبر داد.
ازهاری خاطرنشان کرد: در بخش تولید در استان جاهای خالی بسیاری داریم که برخی واحدهای تولیدی هنوز به ظرفیت اسمی خود نرسیده اند و باید زمینه تولید حداکثری با بهره وری بالا را فراهم کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان خاطر نشان کرد: از طرح‌های پژوهشی که منجر به حل حتی یکی از مشکلات استان شود حمایت می‌کنیم.
ازهاری آینده پژوهی و آینده نگری در پروژه‌های ملی را الزامی دانست و گفت: امسال به بحث مطالعات پروژه‌های عمرانی توجه ویژه‌ای داریم و ۱۰ درصد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان به طرح‌های دانش‌بنیان اختصاص یافته است.
وی اذعان کرد: محورهای توسعه استان در اسناد آمایش سرزمین و سندهای توسعه استان تعیین شده است.
ازهاری تصریح کرد: در بخش آب، کشاورزی، معدن، گردشگری، تجارت و بازرگانی کردستان حرف برای گفتن دارد.
وی افزود: باید کشاورزی استان اقتصادی شود چرا که قیمت انتقال و تأمین آب برای تولید محصول بسیار بالاست.
ازهاری اظهار داشت: ۶ دهم درصد منابع بانکی کشور به کردستان اختصاص دارد که رقم بالایی نیست و باید به دنبال سرمایه گذاری و نهادینه کردن فرهنگ آن در جامعه باشیم چرا که افراد با توان مالی بالا در کردستان کم نداریم.
در ادامه این نشست تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و تعدادی از اعضای بنیاد نخبگان استان به بیان ایده‌ها و راهکارهای خود در حوزه اقتصادی پرداختند.

منبع : مهر نیوز