اختصاص ۲۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی خراسان رضوی

سردبیر پرس/خراسان رضوی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲۷۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات هجدهمین سفر استانی دولت برای بخش کشاورزی استان خراسان رضوی اختصاص یافته است. سیدجواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان داورزن افزود: از مجموع این اعتبارات، ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه قنوات، ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور اجرای سامانه‌های آبیاری […]

سردبیر پرس/خراسان رضوی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲۷۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات هجدهمین سفر استانی دولت برای بخش کشاورزی استان خراسان رضوی اختصاص یافته است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان داورزن افزود: از مجموع این اعتبارات، ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه قنوات، ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور اجرای سامانه‌های آبیاری نوین، ۳۰۰ میلیارد ریال در حوزه آب و خاک و طرح‌های آبخیزداری ، ۱۷۰ میلیارد تومان در بخش احداث استخر و انتقال آب و  مابقی این اعتبار در سایر بخش‌های کشاورزی هزینه می‌شود.
وی تصریح کرد: یکی از رویکردهای دولت سیزدهم، عدالت محوری و مردمی بودن است و با توجه به اینکه بخش کشاورزی یکی از مردمی ترین بخش‌ها است توجه ویژه‌ای به آن شده است.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک سوم جمعیت کشور را جامعه کشاورزی و فعالان این بخش تشکیل می‌دهند، که با این نگاه، در این دولت اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی رخ می‌دهد.
ساداتی‌نژاد افزود: با توجه به اقلیم استان خراسان رضوی و اهمیت حفظ منابع آبی بخش کشاورزی، با جذب این اعتبارات تحول بزرگی در بخش کشاورزی استان ایجاد خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت:  همچنین در راستای اجرای سیاست‌های خودکفایی در بخش کشاورزی، شرکت‌های دانش‌بنیان این بخش حمایت می‌شوند.
ساداتی‌نژاد اظهار کرد: با هدف تحقق برنامه‌های خودکفایی بخش کشاورزی در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین تسهیلات و حمایت‌های لازم به واحدهای کشاورزی ارائه می‌شود.
انتهای پیام

منبع : ایسنا